Новини

У 2019 році запрацює механізм “гроші ходять за вчителем”, – Гриневич

У 2019 році має запрацювати механізм "гроші ходять за вчителем" для підвищення кваліфікації педагогів.

Мета Міністерства освіти і науки України – долучити кращих спеціалістів та максимально розширити можливості вчителя для підвищення кваліфікації. З 2019 року це планується зробити завдяки впровадженню механізму "гроші ходять за вчителем", коли педагог сам може обрати, де підвищити кваліфікацію, а держава за це заплатить. Про це міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла 21 вересня 2018 року під час візиту до Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету "Львівська політехніка", передає урядова прес-служба.

Наразі МОН готує постанову Уряду, де буде прописано механізм надання такого фінансування. Планується, що існуватиме перелік громадських організацій та установ, в яких таке підвищення кваліфікації можна буде здійснити.

Одна з організацій, що вже підвищує кваліфікацію вчителів, але з впровадженням цього принципу отримуватиме гроші з бюджету за свої послуги – Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету "Львівська політехніка". Він спеціалізується на навчанні дітей з проблемами зору.

"Ми починали ще 8 років тому з роботи з однією дитиною, зараз їх 24, і батьки везуть їх до нас з усієї України. Також ми по мірі своїх можливостей навчаємо вчителів працювати з дітьми з порушеннями зору, адже вони мають набір дуже специфічних потреб. Тут ми говоримо про обладнане робоче місце, про підручники шрифтом Брайля і вчителя, який цим шрифтом вміє читати. Без цього посадити незрячу дитину у звичайний клас – це профанація", – зазначила керівник ГО УСІ та Ресурсного центру Львівської політехніки Оксана Потимко.

Міністр погодилася, а також попросила подати пропозиції центру щодо обладнання інклюзивно-ресурсних центрів по всій країні, щоб вони могли відповідати потребам дітей з особливими потребами.

Очільниця Ресурсного центру сказала, що вони готові ділитися і власним досвідом, і розповідати про передові практики таких країн, як Канада, Швеція, Фінляндія.

"Для нас важливо, щоб наш досвід був використаний і корисний для всіх", – наголосила Потимко.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Запали свічку пам’яті: у столиці тисячі українців вшанували пам’ять жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Києві презентували реєстр Музейного фонду України

У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

За час роботи програми “Зерно з України” 20 млн людей вдалося врятувати від голоду, – Зеленський

За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

11 українських ЗВО увійшли до світового рейтингу найкращих університетів

Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

На ТОТ Херсонщини окупанти посилили репресії щодо проукраїнських дітей, – Центр нацспротиву

На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

росія розробила систему катувань українських полонених, – ГУР

російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.