Як розповіли "Сегодня" в КМДА, зараз в трамваях, автобусах і тролейбусах встановлюють валідатори для зчитування е-квитків. Всього їх буде 1500, по три-п'ять пристроїв на салон транспорту залежно від його розміру.
Оплатити поїздку через валідатори можна буде декількома способами. Перший – за допомогою одноразового талончика з QR-кодом: продавати такі талони планують в Ibox (їх обіцяють встановити на всіх зупинках), банківських терміналах, кіосках "Союздрук" і Т-кіосках. Його ціна – все ті ж 8 грн. Використовувати такий талон можна в будь-якому громадському транспорті, крім маршруток і метро. Другий вид е-квитка – пластикова картка, яка працює за принципом карт на метро.
"Ви купуєте картку, вибираєте тариф, наприклад, 1-9 поїздок або 10-19, вносите гроші, платите і користуєтеся. Чим більше ви записуватимете поїздок на картку, тим дешевше виходитиме одна поїздка за принципом карток в метро", – розповів нам директор департаменту інформаційних технологій КМДА Юрій Назаров. Орієнтовна вартість самої картки – 40-50 грн.
Ще два способи – банківською картою або "Карткою киянина". Для останніх знижка за поїздку становитиме 50 копійок. До того ж, за словами Назарова, з 31 березня наступного року за проїзд у наземному транспорті розрахуватися можна буде і банківськими картами з системою PayPass і PayWay. З моменту початку тестів єдиного квитка 1 листопада розпочнеться перехідний період.
"Він може тривати близько трьох місяців, звичайні талончики ще будуть в ходу. Допомагатимуть розібратися з новою системою оплати проїзду пасажирам кондуктори", – говорить Назаров.
За словами городян, перші валідатори помітили в автобусах №37 (метро "Святошин" – житловий масив Західний), №37а ( "Святошин" – спорткомплекс "Чайка") і швидкісному трамваї на Борщагівській лінії.
"В автобусі №37 побачила три валідатори. Вони висять на поручнях: на початку салону, посередині і в кінці, а на екрані було написано "Тестовий режим", – розповіла киянка Яна Боголепова.
Поки валідатори ще не запрацювали, багато хто вже в подиві: "Як пробратися до них, якщо салон буде забитий в годину пік?". У мерії запевнили, що проблем виникнути не повинно: "Валідатори будуть біля кожних дверей при вході до транспорту". Як відомо, е-квиток в Києві намагаються впровадити ще з минулого року. Обійдеться це місту, за підрахунками влади, в більш ніж 360 млн грн.
Зробили в Києві і перший крок до монетизації пільг на проїзд. На сайті КМДА з'явився проект розпорядження, де пропонують затвердити щомісячний розмір таких виплат київським пільговикам. Сума, зазначена в документі, – всього 240 грн на місяць. Якщо поїздка туди-назад нині обходиться в 16 грн, то цієї суми вистачить лише на 15 днів. Та й то за умови, що пільговику, наприклад, не знадобиться користуватися транспортом кілька разів за день. З іншого боку, ті пільговики, які рідко їздять, зможуть витратити гроші на свій розсуд. За словами чиновників, долю монетизації вони вирішать ближче до кінця року. Нагадаємо, в Києві право на безкоштовний проїзд мають близько 800 тис. осіб, тобто щомісяця місто виплачуватиме близько 192 млн грн.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що епідеміологічний поріг наразі є перевищеним у 16 областях… Читати більше
Хоча лютий вже добігає кінця, зима вирішила не здаватися без бою. Ці вихідні принесуть справжній… Читати більше
Спікер Палати представників Сполучених Штатів Майк Джонсон заявив, що для ухвалення нового законопроєкту з масштабною… Читати більше
У Чернігові Всеукраїнська мережа RECOVERY відкрила реабілітаційний центр, який став 16-м реабілітаційним центром мережі RECOVERY.… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентами Франції Еммануелем Макроном та Фінляндії Александром… Читати більше
У Київської області внаслідок атаки російських безпілотників зазнали пошкоджень лінії електропередач та приватний будинок. На… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.