Про це повідомляється на сайті місії.
Автоматичну станцію Hayabusa2 запустили в грудні 2014 року з метою отримання зразків ґрунту з астероїда 162173 Ryugu. Наприкінці червня 2018-го апарат дістався астероїда та вийшов на стабільну 20-кілометрову орбіту навколо нього.
Після чого станція здійснила картографування поверхні астероїда, завдяки чому вчені змогли тривимірні моделі обертання астероїда.
У період з 10 по 12 вересня зонд зробив тестову спробу зниження до поверхні Рюгу, проте вона виявилася невдалою через проблеми з лідаром.
19 вересня «Хаябуса-2» почала підготовку до нового зближення з поверхнею Рюгу для висадки на неї двох невеликих спускних модулів системи MINERVA-II 1. Зниження апарату почалося 20 вересня, а висадка MINERVA-Ⅱ1 почалася 21 вересня.
Модулі Rover-1A і 1B, що входять до складу спускної системи, мають шестикутну форму і розмір 18 сантиметрів в діаметрі, висоту 7 см і вагу близько 1,1 кілограма кожен. Rover-1A оснащений чотирма камерами, Rover-1B — трьома, вони призначені для створення стереозображень ґрунту Рюгу.
Модулі здатні переміщатися поверхнею астероїда завдяки стрибковому механізму та оснащені датчиками для вимірювання температури ґрунту, оптичними датчиками, акселерометром і гіроскопом.
Команда місії вже отримала підтвердження успішного відділення модулів від орбітального апарату на висоті в 55 метрів від поверхні Рюгу о 4:05 за Гринвічем і встановлення зв'язку з ними.
Тепер інженери очікують на підтвердження успішної посадки на Рюгу.
Передбачається, що найближчі півтора року зонд досліджуватиме Рюгу з орбіти, та спустить на його поверхню модуль MASCOT (Mobile Asteroid Surface Scout), на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера.
На кінцевому етапу дослідження, апарат вистрілить по поверхні астероїда пристроєм SCI (Small Carry-on Impactor), що складається з мідного снаряда з зарядом вибухівки. У такий спосіб дослідники отримають можливість вивчити склад верхнього шару ґрунту астероїда. Після чого станція відправиться назад до Землі та скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
В Україні відсьогодні День ракетних військ і артилерії будуть відзначати щороку 4 грудня. Про це… Читати більше
Український стартап Quests Inc у співпраці з благодійним фондом "Гуманітарні сили України" запустив челендж "(Ла)гідна… Читати більше
В австралійському заповіднику Marineland Melanesia Crocodile Habitat помер Кассіус — найбільший у світі крокодил, який… Читати більше
До середини 2025 року Україна планує отримати власні крилаті та балістичні ракети, що стане значним… Читати більше
На сьогодні Збройні сили України стримують масштабний наступ російських військ, який є одним з найпотужніших… Читати більше
1 листопада Одеська національна опера розпочала свій гастрольний тур у Королівствах Нідерландів та Бельгії. Першою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.