Про сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.
«Для нас важливо, щоб підручники з базових предметів – букварі, підручники з математики та курсу «Я досліджую світ» – прийшли в школу швидше, аби вчителі могли з ними ознайомитись та почати роботу з дітьми. Загалом 2 тижні на доставку – нормальний термін, враховуючи досвід попередніх років, тобто підручники мають бути в школах до 1 жовтня. Але завжди є застереження щодо роботи місцевих органів самоврядування. Ми довозимо всі книжки до обласних книжкових баз, а далі їх розвозять місцеві органи самоврядування. Тому я хочу звернутися до управлінців на місцях: будь ласка, не зволікайте з розвезенням, одразу щойно отримаєте підручники на обласні бази – починайте довезення до шкіл», – сказала Гриневич.
У МОН зазначили, що протягом вересня для першокласників триває адаптаційний період – вони навчаються без підручників, не носять в школу важкі ранці та працюють найперше для вироблення правил класу та щоденних алгоритмів роботи.
Детальну програму, в якій вказано, чим мають займатись діти протягом адаптаційного періоду в першому класі, оприлюднено на сайті МОН. Ці матеріали в електронному вигляді було розіслано на всі школи, а також у паперовому вигляді – видрукувані місцевими органами самоврядування – були доставлені в школи, які поки не мають доступу до принтера чи інтернету.
У Міністерстві також наголосили, що цьогорічний друк підручників мав низку ризиків, оскільки зараз друкується у 2,5 рази більше книг, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів. Загалом терміни розвезення підручників у школи посуваються в середньому на місяць.
При цьому підручники з усіх предметів 1, 5, 10 класів розміщені на сайті МОН.
У міністерстві нагадали, що Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), який наразі відповідальний за експертизу підручників та їх закупівлю, буде реорганізований у зв'язку з порушенням термінів друку підручників. Наразі в установі триває аудит.
Реорганізація передбачатиме зміну структури та повноважень Інституту – передачу експертизи підручників іншій установі, а також оновлення штату працівників ІМЗО. Загалом передбачається комплексна зміна експертизи, процедури закупівлі та розподілу повноважень у цій сфері. Зокрема, МОН уже офіційно повідомило, що на наступний конкурс підручників для шкіл учасникам треба буде подавати проект книги в повному обсязі обов'язково у вигляді оригінал-макету.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.