Про це йдеться в огляді фінансової консалтингової компанії Z/Yen Group Ltd, яка щопівроку розраховує індикатор Global Financial Centres Index (GFCI), передає Інтерфакс-Україна.
Американський мегаполіс набрав 788 пунктів, а столиця Великої Британії – 786.
Третє місце посідає Гонконг – 783 пункти. Четверте місце зберіг за собою Сінгапур, проте Шанхай потіснив Токіо на п'ятій сходинці.
У десятку також входять Сідней, Пекін, Цюріх і Франкфурт, який підскочив одразу на 10 позицій вгору. Тим часом Торонто, Бостон і Сан-Франциско вибули з топ-10, опинившись на 11-му, 13-му і 14-му місцях відповідно.
В цьогорічному рейтингу є й чимало новачків. Зокрема, південноафриканський Кейптаун одразу опинився на 38-му місці, між Дубліном і Мюнхеном. Список також поповнили індійський Гуджарат (77-е місце), китайський Ханчжоу (86-е) і болгарська столиця Софія (97-е).
В цілому експерти Z/Yen відзначають, що фінансові центри Східної Європи і Центральної Азії за рік продемонстрували позитивну динаміку.
Окрім Санкт-Петербурга, в цьому регіоні виділяють Астану, Будапешт і Таллінн.
А от північноамериканські міста, крім Лос-Анджелеса і Вашингтона, погіршили показники.
У Західній Європі, за оцінками експертів, покращилися показники Цюріха, Франкфурта, Амстердама, Відня і Мілана. Це пояснюють тим, що ці міста можуть виграти в результаті виходу Великобританії з Євросоюзу (Brexit) і поступової втрати Лондоном лідерства.
Нагадаємо, індекс світових фінансових центрів було вперше опубліковано в 2007 році й оновлюється кожні півроку. Нинішній випуск став 24-м за рахунком на основі опитування більш ніж 2,4 тис. професіоналів. Він враховує п'ять груп показників (всього 137 індивідуальних чинників): бізнес-обстановка, фінанси, інфраструктура, людський капітал і репутація. В цілому Z/Yen розглянула 110 міст, але 10 з них не увійшли до основного ренкінгу.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Розвідка Сполучених Штатів частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів очільника Кремля… Читати більше
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.