Новини

Безрезультатна зустріч: УПЦ КП прокоментувала візит глави РПЦ до Вселенського патріарха

Візит московського патріарха Кирила до Вселенського патріарха Варфоломія з метою запобігти наданню Україні Томосу закінчився для РПЦ безрезультатно.

Про це у Facebook написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря.

"Обізнані з "внутрішньою кухнею" МП спостерігачі очікують, що провальні за підсумками переговори у Стамбулі можуть привести до кадрових рішень – патріарх (Кирил — ред.) спробує перекласти свою відповідальність на тих, хто безпосередньо займався "українським питанням" протягом попередніх років", – зазначив Зоря.

Також, згідно з інсайдерською інформацією архієпископа, московський патріарх пропонував провести міжнародну конференцію з питання української автокефалії, де б сторони виклали свої аргументи та історичні документи. "Цю пропозицію можна взяти на озброєння – ПІСЛЯ проголошення Томосу провести таку конференцію, щоб спонукати МП визнати автокефалію", – сказав прес-секретар УПЦ КП.

Він зазначив, що грекомовне видання Оrthodoxia.info, яке підтримує позицію Вселенського патріарха, повідомило, що Вселенський патріарх поінформував російського патріарха про те, що рішення про проголошення Української автокефальної церкви прийняте.

За словами Зорі, "заголовок новини можна перекласти як "Жереб (гральні кості) кинуто! Україна отримує автокефалію".

"Вселенський патріарх роз'яснив російській делегації, що рішення було прийнято, і що вже ведуться відповідні процеси", – відзначив єпископ.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні не будуть відключати Starlink , проте на фронті є й альтернативні “речі”, – ЦПД

Не зважаючи на нібито погрози Сполучених Штатів Америки, в Україні не відключають супутниковий інтернет Starlink.… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Українські захисники та захисниці отримають понад 4000 книжок з фінансової грамотності: навіщо це рішення

У рамках проєкту від "Культурного десанту" та "ПриватБанку" українські військові отримають 4280 книг з фінансової… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Держсек США вважає, що їхній проєкт резолюції в ООН допоможе “припинити війну” в Україні

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо закликав держави Організації Об'єднаних Націй підтримати американський проєкт… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

ОСУВ “Хортиця”: на Покровському напрямку російські війська намагаються розвивати наступ

На Покровському на сьогодні напрямку тривають важкі бої: російські війська намагаються розвивати наступ, користуючись чисельною… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

США зацікавлені в “тривалому мирі” в Україні: Сікорський провів “потужну розмову” з Рубіо

Напередодні, 21 лютого, в межах свого візиту до Вашингтона міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Глава Білого дому анонсував нові переговори між США та росією в Саудівській Аравії

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп анонсував новий раунд перемовин між Вашингтоном та Москвою у Саудівській… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.