Про це йдеться на сайті агенції.
Надземний пил, званий атмосферним аерозолем, складається зі зважених твердих частинок морської солі, чажі, гірських порід і пилу від важкої промисловості та інших елементів.
Ці хмари невидимі для людського ока, однак вони найчастіше стають причиною захворювань дихальних шляхів, алергії і токсичних отруєнь.
Дослідники порівняли зображення із супутників MODIS, Aqua і Terra, а також з Земний обсерваторії НАСА і склали детальну карту пилових хмар на поверхнею Землі.
В повідомленні космічного агентства пояснюється, що деякі хмари такого типу формуються через погодні явища. Наприклад, таке походження мають хмари в районі Гаваїв, утворені частинками морської солі, піднятими в повітря тайфуном "Лейн", і хмари біля берегів Японії, які стали результатом активності тайфунів "Сулик" і "Сімарон".
Над Північною Америкою і Центральною Африкою парять аерозолі іншого типу – вони складаються з частинок, які потрапили в атмосферу в результаті лісових пожеж, причиною яких стала діяльність людини. Ці хмари поступово зміщуються до Атлантичного океану.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.