Новини

Міграційна криза у Венесуелі наближається до масштабів середземноморської, – ООН

Венесуела наближається до міграційної кризи, масштаби якої можна порівняти із кризою 2015 року у Середземномор'ї.

Щодо цього застерігають представники ООН, повідомляє ВВС.

"Все це накопичується і може вилитися в кризу, подібну до тої, що ми бачили у Середземному морі. Просто важка ситуація може дуже швидко перетворитися на кризу, і ми мусимо бути готовими", – заявив речник Міжнародної організації міграції Джоел Міллмен.

Як зазначається, від 2014 року понад два мільйони венесуельців залишили країну. Вони намагаються втекти від економічної кризи, через яку в країні не вистачає харчів, ліків та інших життєво важливих товарів.

Нині потік мігрантів посилився через побоювання, що їх взагалі можуть не випустити з країни. Лише за 24 серпня кордон через невеликий пропускний пункт Аквас Вердес на кордоні із Перу перетнули понад 2500 венесуельців. На більших прикордонних пунктах, таких як Тумбес, потік мігрантів вимірюється тисячами.

Тим часом сусідні країни намагаються стримати потік венесуельців, які тікають із країни через економічну ситуацію. Зокрема, Перу 25 серпня запроваджує жорсткіші регуляції перетину кордону. Згідно з новими правилами, венесуельці повинні мати чинний паспорт (досі ж для перетину кордону з Перу достатньо було лише внутрішньої ідентифікаційної картки).

Подібні правила минулого тижня запровадив Еквадор, проте у п'ятницю суд постановив, що ця вимога порушує регіональні угоди про свободу пересування.

Тим часом ставлення перуанців до переселенців з Венесуели погіршується.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш має намір надіслати до Венесуели спеціальну групу ООН, яка б координувала регіональні зусилля у кризовій ситуації з мігрантами.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Актори Netflix, HBO та Бродвею стали голосами українців у війні на благодійних театральних читаннях Дарʼї Коломієць у Нью-Йорку

У треті роковини повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого, у нью-йоркському театрі West End Theatre з… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Швидкі та маневрові: Сили оборони отримають нові дрони-камікадзе українського виробництва

Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси NORD… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Зеленський: Україна готова якнайшвидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити надійний мир

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова «швидко працювати», щоб закінчити війну. Для початку він запропонував… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Генштаб: ЗСУ завдали удару по командному пункту російських окупантів на Донеччині

Українські війська вчора, 3 березня, завдали удару по командному пункту російських окупантів в населеному пункті… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Шмигаль заявив, що в Україні скоротили 30 тисяч чиновників: це допомагає економити держбюджет

За три роки великої війни кількість державних службовців в Україні скоротили на майже на 30%. Про це сказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Трамп обіцяє покарати студентів та призупинити фінансування університетам, де проходять протести

Президент США Дональд Трамп заявив, що припинить федеральне фінансування для навчальних закладів, які дозволяють незаконні… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.