Новини

Руйнівниця міфів. Супрун заявила, що комп’ютер не шкідливий для зору

Науковці не знайшли зв'язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами гаджетів. Наукового підтвердження не знайшла й інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві.

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила на своїй сторінці у Facebook, спростувавши найвідоміші офтальмологічні міфи.

"Сьогодні все ще існує багато міфів та різних порад "експертів" щодо зору, його порушення та лікування. Тому вирішили розібрати найбільш поширені офтальмологічні міфи", – зазначила вона.

За даними ВООЗ, проблеми із зором мають близько 300 мільйонів людей у світі. З них 43%, в тому числі 12 мільйонів дітей, страждають порушеннями рефракції. До таких порушень належать короткозорість (міопія), далекозорість (гіперметропія) та астигматизм.

Як констатує чиновниця, одна з реальних причин порушення зору – генетика. Фізіологічна причина короткозорості – неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування.

"Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна. Тому нам варто зрозуміти, що все складніше, ніж споглядання монітору чи читання лежачи. І якщо у вас є порушення зору – поїдання моркви кілограмами не допоможе його вилікувати", – зазначила вона.

За словами Супрун, традиційно однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп'ютерів та дисплеї смартфонів.

"Насправді, науковці не знайшли зв'язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами гаджетів. Втім, не виключено, що ми можемо відчувати певні симптоми, як-от напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. В сукупності такі симптоми називаються комп'ютерний зоровий синдром. Він часто зустрічається в користувачів комп'ютерів – по всьому світу їх мають близько 60 мільйонів людей", – наголосила вона.

Супрун підкреслила, що наукового підтвердження не знайшла також інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або ж лежачи – також не може призвести до хвороб очей.

"Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту – не виправдане. Дивитись на віддалені предмети – нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажане дітям, що мають вади зору, які не підлягають корекції", – додала в.о. міністра.

Що ж до міфу про те, що морква покращує зір, Супрун зазначила: "Справді, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки, і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те саме стосується і чорниці. Логічно, що ніякі біологічно активні добавки та фітопрепарати теж не матимуть жодного ефекту".

Водночас, щоб зменшити ризики погіршення зору, Супрун радить повноцінно та збалансовано харчуватися, слідкувати за вагою, залишити шкідливі звички, як-от куріння, та ходити на прогулянки. "Останній пункт навіть важливіший, ніж здається. Дослідження вказують на те, що міопія прогресує повільніше у тих дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі", – наголосила в.о міністра.

Якщо ж у людини є проблеми із зором, Супрун радить звернутися до фахівця і не лікуватися самостійно за допомогою вправ чи закапувань незрозумілими краплями. "Лікар допоможе вибрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування чи лазерну корекцію зору", – підсумувала в.о. міністра.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

У Фінляндії заявили про пошкодження підводного електрокабелю з Естонією

Фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2, який зʼєднує Фінляндію… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

ДБР затримало колишнього одеського військкома: його нерухомість в Іспанії передано в АРМА

У Києві затримано ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

У Центрах життєстійкості стартували тренінги для фахівців Пенсійного фонду України

З грудня  для працівників сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України стартували групові тренінги у… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Рейтинг кави у зернах в Україні від coffeeok

Бажаєте заряджатись енергією з кожним ковтком? Готові розпочати ранок з найсмачнішої кави? Століттями люди смакують… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Зеленський обговорив продовження підтримки України з Прем’єр-міністром Японії

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Про це пише… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Російські окупанти попри значні втрати намагаються прорватися до Покровська з флангів, – військові

Ворог намагається прорвати оборону міста Покровська з флангів, уникаючи фронтального штурму, але при цьому зазнає… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.