Маріуполь знову лідирує за індексом забруднення атмосфери серед 39 міст України, а Горішні Плавні замикають цей рейтинг.
Такі дані за січень – червень 2018 року у відділі інформації про стан забруднення навколишнього середовища Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського повідомили агентству Інтерфакс-Україна.
Серед міст із високим рівнем забруднення після Маріуполя перебувають (у порядку зниження): Одеса, Луцьк, Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ), Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов'янськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Рубіжне, Лисичанськ і Запоріжжя.
Найменш забрудненим повітря в I півріччі поточного року було в Горішніх Плавнях (раніше Комсомольськ) – 39-те місце, а також в Ізмаїлі (38), Світловодську (37), Чернівцях (36) і Харкові (35).
Забрудненість атмосферного повітря у містах оцінювали за даними спостережень у 39 містах на 129 стаціонарних постах. В атмосфері визначали вміст 22 забруднювальних речовин, включаючи 8 важких металів.
За підсумками 2017 року рівень забруднення атмосфери в Маріуполі й Дніпрі характеризувався як дуже високий, ще в 13 містах – як високий: Кам'янське, Одеса, Слов'янськ, Миколаїв, Луцьк, Київ, Кривий Ріг, Краматорськ, Лисичанськ, Запоріжжя, Рівне, Рубіжне та Ужгород (у порядку зниження).
В обсерваторії пояснили, що високий рівень забруднення атмосферного повітря цих міст обумовлений здебільшого підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин – формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок – завислих речовин, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.
При тому торік забрудненість природного середовища на території України практично не зменшилася і залишилася досить високою.
В останні роки несприятлива якість природного середовища, насамперед атмосферного повітря та поверхневих вод, як правило, спостерігається в місцях проживання великої частини населення країни (урбанізована територія і промислові зони).
При цьому концентрації радіоактивних елементів у повітрі на території України стабільні й на кілька порядків нижчі за допустимі норми (крім зони відчуження в районі Чорнобильської АЕС).
Якість вод за гідрохімічними показниками у 2017 році знову не відповідала нормативам. На прісноводних об'єктах якість води і стан водних екосистем не покращуються.
Втім, перевищень допустимих рівнів вмісту радіонуклідів у воді торік не було.
Води Чорного і Азовського морів і гирлових ділянок річок були найбільш забруднені нафтопродуктами і фенолами, у деяких районах морів – сполуками азоту амонійного та азоту нітритного.
У ґрунтах міст у результаті багаторічних викидів підприємствами забруднювальних речовин в атмосферу сформувалися зони підвищеного вмісту важких металів.
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Саміт G20 у Бразилії відбувся за слабкої підтримки України, сказав Президент Володимир Зеленський під час… Читати більше
Ввечері, 23 листопада, по всій Україні скасували графіки відключень світла. Проте українців закликали не вмикати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.