Про це пише "Українська правда. Життя".
Зазначається, що технологію запозичили в Китаї, де цим промислом займаються ще з XIII століття. Проект планують реалізувати восени, а поки хочуть провести пробні досліди.
Реалізовувати проект буде Віталій Оліфірєнко. Він є керівником екологічного департаменту Китайсько-українського науково-дослідного інституту наук про життя.
Віталій вже займався кількома проектами по вдосконаленню перлинниці.
"У нас є невеликі дослідні навчальні установки замкнутої системи водопостачання, у яких ми будемо пробувати це робити. Але не з китайськими перлинними устрицями, а з нашими перловицями", – розповідає він.
Технологія вирощування перлин зазвичай полягає в тому, що до раковини молюска вводять сторонній предмет – шматочок кістки, глини, дерева тощо. Потім її повертають у водойму і чекають, доки чужорідне тіло обросте перламутром.
У природному середовищі перлини трапляються досить рідко – 1 на 100 молюсків. Для утворення дорогоцінного каменю потрібно 3-5 років.
В університеті готуються запускати пробні досліди.
Раніше університет успішно реалізував проект з вирощування австралійських раків.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.