Новини

Блокада піратів Азовського моря

Ситуація в Азовському морі вже починає виходити з-під контролю. Останні три місяці обстановка в Азовському морі стала критичною через наростання, як "снігової кулі", блокади українських та іноземних суден спецслужбами ФСБ РФ. Без вагомих на те причин, під приводом огляду і перевірок, вони як справжні "пірати" почали "кошмарити" безліч торгових суден, що прямують з/до портів Маріуполь і Бердянськ, затримуючи їх на кілька діб з метою перевірки документів. Таким чином, завдаючи багатомільйонні збитки судновласникам і українським підприємцям, які торгують своїми товарами на міжнародному ринку. Зараз через дії Росії заходи торгових суден в азовські порти на українському узбережжі скоротилися на 10%.

Про цю ситуацію заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі одного з телеканалів: "Це суттєва цифра, ми несемо збитки в сотні мільйонів гривень, але це прямі збитки. Якщо прорахувати соціально-економічний ефект, якщо ми порахуємо збитки судновласників, які змушені через дії російської сторони простоювати перед проходом Керченської затоки або перед заходом в Азовське море, то ці збитки на порядки вище".

Але всього цього "піратському Кіпішу" на Азовському морі є свої причини, які існували ще до затримки судна "Норд" українською стороною. Затримка цього судна стала лише формальною причиною, яку використовує Росія, як "виправдання" для своїх дій перед світовою спільнотою.

Якщо озирнутися на кілька років назад і подивитися, що відбувалося з 2014 року, то видно, як Росія поступово запускала "свої щупальця" в сторону України і "пробивала грунт". А точкою відліку для "Кремлівських піратів" стала окупація Криму, побачивши як у них все гладко пройшло і не отримавши відповідної реакції вони перейшли до наступного кроку будівництва Керченського мосту.

Вирахувавши необхідні габарити запланованого споруди, геометрія якого, не дає можливості проходження половині флоту українських портів, українські та зарубіжні експерти та аналітики, забили на сполох ще років зо два тому. Також про це говорив голова наглядової ради "Майдану закордонних справ", експерт з питань Криму Андрій Клименко.

Після того як Україна дала відсіч в ході агресивних бойових дій на сході України, в Кремлі побачили, що псевдореспублікі не виправдали своїх надій і вже почали розвалюватися. У той же час, населення Донецької і Луганської областей підконтрольних українському уряду, дуже швидко втратило бажання приєднуватися до штучних проросійським квазіобразованіям і закликати на допомогу "старших російських братів". Іншими словами, після хмільний "російської весни" прийшло важке донбаське похмілля, яке моментально поховало мертвонароджений проект "Новоросії".

Тоді, "кремлівські щупальця" стали далі, з усіх боків, тиснути на слабкі місця або так звані "точки уразливості" України. Російським керівництвом було прийнято рішення натиснути на Україну ще з одного боку – взялася активно за акваторію Азовського моря.

Російська прикордонна служба стала поступово провокувати України, починаючи затримувати судна, спочатку на вході/виході з Азовського моря в Керченській протоці, не побачивши жодної реакції з боку України. Далі російські спецслужби продовжили просуватися вже ближче, умовно в середині Азовського моря і знову ніякої реакції. У підсумку, катери ФСБ РФ почали зупиняти судна ближче до 12 мильній зоні та їх навіть бачили на рейді берегів Маріуполя, поступово стискаючи "зашморг на шиї" Донбасу.

Який наступний крок зроблять "кремлівські пірати" по відношенню до українського Донбасу, можна тільки здогадуватися. Для нас важливо хоча б просто спробувати зрозуміти, що задумає Росія в цьому напрямку. Для цього краще вивчити думку експертів і аналітиків.

На сьогоднішній день Експертна організація "Майдан закордонних справ", на чолі з експертом з питань Криму Андрієм Клименко, фахівці з морського права і військові напрацювали план дій складається з 10 кроків, який має реалізувати Україна у відповідь на захоплення спецслужбами ФСБ РФ торгових суден в акваторії Азовського моря.

Сергій Палков

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти скинули чотири авіабомби на Костянтинівку: є жертва і поранені

21 лютого російська армія скинула чотири авіабомби на Костянтинівку. У результаті - є жертва, поранені,… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У грецькому місті Катеріні у Центральній бібліотеці міста відкрили “Українську книжкову поличку”

Консул України в Салоніках Євген Шквира спільно із першою заступницею міського голови, відповідальною за питання… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Після російських ракетних ударів видобуток газу в Україні впав на 40%, – ЗМІ

В Україні видобуток газу після російських ракетних ударів впав на 40%. У зв'язку з цим… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

В Україні презентують документальну стрічку про карпатських волонтерів “Справжні” 

Прем’єра документального фільму "Справжні" режисера, військового документаліста Дениса Воробйова, відбудеться до третьої річниці повномасштабного вторгнення… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У ГУР повідомляють, що росіяни збільшили кількість запитів для пошуку зниклих безвісти військових у Курській області

З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У Києві з 3 по 6 березня відбудеться карʼєрний фестиваль JOB EXPO

У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.