fbpx
Сьогодні
21:00 07 Сер 2018

Гроші Колеснікова і Льовочкіна: екс-партнер Манафорта пояснив, як їм платили українські політики

Фото Meduza

Колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді розповів, що за роботу в Україні їм платили через компанії на Кіпрі.

Про це повідомляє УП з посиланням на  The Washington Post.

"Він (Манафорт – ред.) зазначив, що українські бізнесмени хотіли, щоб ми створили банківські рахунки на Кіпрі", – засвідчив Гейтс.

За словами Гейтса, українські бізнесмени озвучили відповідну вимогу, бо вже мали там рахунки і, таким чином, могли легко переслати гроші.

Гейтс розповів, що Манафорту через кіпрські рахунки платили колишній екс-міністр інфраструктури Борис Колесніков і глава адміністрації президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін.

Колишній партнер Манафорта засвідчив, що Льовочкін контролював компанію Telmar Investments. Ця компанія була джерелом платежів Манафорту, які, як засвідчила раніше його адвокат Синтія Лапорта, були замасковані як дохід.

Гейтс пояснив, що українські політики створювали компанію на Кіпрі і використовували її для оплати іншій компанії, яку вже створив Манафорт на острові.

Водночас офіційно українські політики та Манафорт не підписували жодних документів і не керували цими компаніями. Замість них були місцеві директори, які ставили свої підписи, за що їм і платили гроші.

Гейтс додав, що такі компанії нічого не продавали і не мали співробітників.

"Цілями цих компаній було прийняття платежів і здійснення платежів", – пояснив він.

Манафорт отримував мільйони доларів через ці компанії. Спочатку суми виплат складали 1,1 -3 мільйона доларів і доросли до 4 мільйонів, коли Янукович став президентом і призначив Манафорта своїм радником.

Однак, коли Янукович втратив владу, Гейтс розповів, що гонорари Манафорта почали зменшуватися.

"Він сказав, що деякий час Манафорт працював на "Опозиційний блок, але через те, що нова партія не мала влади, у неї було менше доступу до готівки, щоб заплатити Манафорту і його команді", – цитує видання слова Гейтса.

Він зауважив, що вкінці 2014 року Манафорту надійшов останній платіж за роботу в Україні.

"Це ключовий факт, бо прокурори стверджують, що саме припинення виплат за роботу в Україні призвели до того, що Манафорт вирішив зайнятися банківським шахрайством для підтримки свого розкішного способу життя", – наголошує The Washington Post.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: