fbpx
Сьогодні
23/04/2019
09:39
курси валют
$26,70/27,00
29,90/30,45
13:53 05 Сер 2018

Існуючі потужності для переробки відходів в Україні не використовуються на максимум, - ЕВА

На сьогодні в країні налічується близько 6 тис. офіційних сміттєзвалищ. Кількість несанкціонованих, відповідно до даних Мінприроди, в 5 разів більше – понад 30 тисяч. За статистикою, понад 93% відходів вивозиться на сміттєзвалища і лише 4,18% відсортовується.

Існує теорія, що в Україні немає потужностей для переробки сировини, але факти говорять про інше. Так, працює 15 заводів з переробки скла, 15 – з переробки паперу, 16 – з переробки металу, 19 – з переробки ПЕТ, 36 – з переробки вторинних полімерів. Їх завантаженість є не повною. Наприклад, заводи з переробки паперу мають потужність – 1100 тис тон сировини, однак переробляють лише 600 тис тон. Скла здатні переробити близько 800 тис тон, переробляють – 350 тис тон. Папір та скло навіть імпортують, оскільки, як би це не звучало парадоксально, своєї сировини не вистачає. Так, паперу завозиться близько 340 тис тон, скла – 20 тис тон.

Про це пише Європейська Бізнес Асоціації, яка закликає до сортування відходів.

Європейська Бізнес Асоціації підтримує запровадження розширеної відповідальності виробника (РВВ).

Зараз виробник відповідає за виробництво, дизайн, пакування та продаж. РВВ передбачає повну відповідальність виробника за те, що він випустив на ринок, в тому числі, збір, повторне використання/переробку чи утилізацію упаковки. Для цього важливими є роздільний збір та сортувати сміття.

Для оптимізації роботи виробники можуть об’єднуватись та створювати Організації розширеної відповідальності виробника (ОРВВ). Відповідно, за збір та переробку пакування, що випущено на ринок будуть відповідати ОРВВ.

По-перше, це сприятиме зменшенню відходів, що потрапляють на сміттєзвалища. Адже сортування – можливість відібрати важливі ресурси, котрі можна повторно використати або переробити (паперу, скла, металу, пластика). По-друге, важливо відбирати небезпечні відходи, котрі зараз потрапляють у смітник, оскільки це може завдати величезної шкоди навколишньому середовищу. По-третє, це розвиток цілої індустрії, що сприятиме створенню додаткових робочих місць. І Європа готова інвестувати в переробну галузь за умови прозорого поводження з відходами. І по-четверте, сортування допоможе зменшити навантаження на бюджет міста на вивезення сміття та вартість комунальної плати для населення. Оскільки ОРВВ повністю фінансують встановлення додаткових контейнерів для відходів упаковки їх вивезення та відповідатимуть за переробку.

Для ефективності роботи ОРВВ мають бути запроваджені норми переробки, як у ЄС. Наприклад, від усієї випущеної скляної тари 50-60% має бути зібрано та перероблено. В деяких країнах ця цифра складає до 80%.

Наприкінці 2017 року Урядом було прийнято Національну Стратегію поводження з відходами, котра вказала напрямок руху України у цій сфері, і основним пріоритетним напрямком визначено запровадження РВВ.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: