Нові санкції. У США з’явився законопроект щодо обмеження прав Росії в Інтерполі

Американські сенатори від обох партій в четвер внесли в Конгрес законопроект, який посилює антиросійські санкції.

Про це повідомляється на сайті Сенату.

Співавторами ініціативи виступили Роберт Менендес (Демократична партія), Ліндсі Грем (Республіканська партія), Джон Маккейн (республіканець), Корі Гарднер (республіканець), Бен Кардін (демократ), Джин Шахін (демократ).

Відзначається, що новий документ – всеосяжний, в разі прийняття він посилить економічний, політичний і дипломатичний тиск на Росію. Однією з цілей законопроекту сенатор Грем назвав відхід Росії з України. При цьому чинний режим санкцій він назвав занадто слабким, щоб зупинити президента РФ Володимира Путіна.

Законопроект, серед іншого, передбачає посилення санкцій щодо енергетичного і фінансового секторів Росії, її олігархів і державних підприємств, застосування санкцій щодо російського суверенного боргу. Крім того, документ прописує введення санкцій за хакерські атаки і створення в США центру зі знешкодження російських загроз.

До того ж, законопроект передбачає обмеження права РФ на використання механізму винесення так званих червоних повідомлень в Інтерполі (оголошення осіб в міжнародний розшук). Про це пише ТАСС з посиланням на текст законопроекту, який отримало агентство.

З точки зору сенаторів, які розробили документ, Російська Федерація зловживала механізмом червоних повідомлень Інтерполу з переважно політичними цілями і для здійснення допитів і переслідування своїх політичних опонентів.

"Генпрокурору в координації з міністром внутрішньої безпеки слід використовувати вплив Сполучених Штатів в Інтерполі для обмеження і припинення зловживання урядом РФ механізмами Інтерполу, включаючи тимчасову заборону на використання урядом Російської Федерації механізму червоних повідомлень", – наголошується в законопроекті.

Крім того, сенатори переконані, що особам, оголошеним в розшук Інтерполом на вимогу Росії, не має обмежуватися в'їзд на територію Сполучених Штатів, і таким особам не може бути відмовлено в отриманні політичного притулку.

Також законопроект поширює санкції на державні цінні папери Росії з терміном погашення більше 14 днів. ТАСС відзначає, що документ спрямований на фактичне введення заборони на проведення американськими фізичними та юридичними особами будь-яких операцій з суверенним боргом Росії.

Зараз законопроект знаходиться на розгляді в профільному комітеті Сенату.

Свіжі дописи

  • Новини

Через збитковість російські НПЗ скорочують обсяги виробництва, – Reuters

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні стартує проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки

Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Декомунізація в дії: у Кривому Розі демонтували пам’ятники Лермонтову та Пушкіну

У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

До стрілянини на Київщині причетний працівник “Муніципальної варти”: Сухопутні війська прокоментували інцидент

До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.