Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.
"Олександр – кримчанин, родина його живе в анексованому Криму. Повернутись туди для нього не є можливим. Ми намагалися зв'язатися з Оленою Костенко – мамою Олександра, але її телефон відключений. Потрібно було знайти для нього житло", – написала вона.
Денісова каже, що для того, щоб вирішити це питання довелося звернутися спочатку до прем'єра Володимира Гройсмана і до столичного мера Віталія Кличка.
"Приміщення було знайдено – це 2 кімнати з балконом, санвузлом. Частково мебльовані – є три ліжка, зараз займаємось доукомплектуванням меблями. Безумовно, це тимчасове житло на півроку – рік", – пояснила Денісова.
Також вона зазначила, що офіс омбудсмена допоможе Костенку оформити статус внутрішньо переміщеної особи і всі інші документи.
Уповноважена президента в мінській гуманітарній групі ТКГ Ірина Геращенко сподівається, що Костенку своєчасно виплатять кошти від уряду.
Також Геращенко на своїй сторінці у Facebook повідомила, що українська сторона заздалегідь готувалася до звільнення Костенка, бо "з боку РФ можуть бути "сюрпризи".
"Зранку українські дипломати забрали Олександра. Зараз з ним радник з консульських питань Геннадій Брескаленко. На нашій дипломатичній автівці вони їдуть до Москви, де ночуватимуть у Посольстві", – повідомила Геращенко.
Вона додала, що 4 серпня у супроводі двох українських дипломатів Костенка повернуть до Києва.
1 серпня засудженого в анексованому Росією Криму активіста Майдану Костенка випустили на свободу. В українця закінчився термін відбування покарання.
Його затримали в Сімферополі у лютому 2015 року співробітники спецслужб Росії.
За версією російського слідства, 18 лютого 2014 року в ході "масових заворушень" в Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу "Беркут".
Активіст начебто кинув камінь у бійця "Беркуту".
Після анексії Росією Криму, "суд" анексованого півострова вирішив, що дії Костенко були спрямовані на "насильницьке повалення конституційного ладу в Україні".
Також силовики стверджували, що він без дозволу, незаконно зберігав удома нарізну зброю. Костенко не визнає звинувачень.
У лютому 2016 року стало відомо, що Костенко потребує термінової медичної допомоги, у нього відсихає рука.
Окупований суд ув'язнив Костенка на 4 роки й 2 місяці, пізніше термін скоротили до 3 років і 6 місяців.
14 листопада в Посольстві України в Чехії відбулася символічна передача чека на закупівлю протитанкових гранатометів… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Джо Байден зустрівся у столиці Перу з лідером Китайської народної республіки Сі… Читати більше
Внаслідок комбінованої російської атаки 17 листопада постраждала енергетична інфраструктура Одеської області, у регіоні є перебої… Читати більше
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🌱 На міжнародній кліматичній… Читати більше
Внаслідок масштабної російської атаки 17 листопада в депо загинуло двоє залізничників у Дніпропетровській області. Також… Читати більше
17 листопада російська федерація здійснила одну з наймасштабніших повітряних атак за останні три місяці. Це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.