Про це повідомив в. о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко, передає "РБК-Україна".
Наразі в Україні на ринку праці переважає кваліфікаційно-професійний дисбаланс. 80% випускників шкіл намагаються вступити до вищих навчальних закладів і менше 30% отримують професійну освіту.
"Кого сьогодні потребує ринок праці? Вибачте, казатиму так, як є. Отже, це електрозварювальники, слюсарі, токарі, пекарі, водії, столяри… Працівники сфери послуг: продавці, швеї, кухарі, офіціанти, охоронці, медсестри. Працівники сільського господарства також достатньо затребувані: трактористи, птахівники, тваринники, робітники з обслуговування сільгосптехніки… Потрібні також інженери різних галузей, фармацевти, не вистачає сьогодні і вчителів у країні", – розповів він.
Ярошенко також зауважив, що найбільша кількість безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, це дипломовані юристи та економісти.
"Знаєте людей із якими професіями є надлишок у службі зайнятості? Економістів та юристів. На 3 тис. вакансій економістів… і то економісти потрібні виключно професійні, а не ті, у кого в дипломі записано: "економіст"… Так-от, на 5 тис. бажаючих є менше 3 тис. вакансій. Ця статистика є показовою, що вища школа не орієнтується на реальні потреби ринку праці в Україні", – зазначив в. о. голови Держслужби зайнятості.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
7 лютого в різних містах Словаччини та за її межами знову почалися акції протесту проти уряду словацького… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче провести зустріч зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським… Читати більше
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під… Читати більше
На Харківщині запрацювали два нові регіональні офіси «Зроблено в Україні» для підтримки мікро- та малого… Читати більше
За півтора року роботи українського морського коридору було перевезено 100 мільйонів тонн вантажів у 53… Читати більше
У 2025 році на програму виробництва та закупівлі зброї передбачено рекордний бюджет — щонайменше 739… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.