Новини

Унікальна знахідка віком 4500 років: українські археологи знайшли дивно розмальований скелет

Українсько-польська команда археологів виявила кістки молодої жінки, поховані 4500 років тому. Знахідка унікальна, адже скелет хтось ретельно прикрасив чорними візерунками, перш ніж поховати останки.

Скелет знайшли кілька років тому під час розкопок біля села Пороги на березі Дністра, повідомляє Еспресо з посиланням на Science Alert.

"Коли ми фотографували поховання, наша увага була звернена на регулярні візерунки, такі як паралельні лінії, видимі на обох ліктевих згинах", – сказав польський археолог Данута Юркевич з Інституту археології Університету Адама Міцкевича в Познані.

"Спочатку ми з обережністю підійшли до відкриття – можливо, сліди залишилися від тварин", – додав він.

Тепер же кістки і візерунки піддалися хімічному аналізу, який встановив, що малюнки були зроблені іншою людиною свідомо, використовуючи чорну субстанцію, подібну деревній смолі.

Ще більш цікавим є той факт, що процедура нанесення мала відбуватися не просто після смерті дівчини, а й після розкладання тіла – її могила, можливо, була знову відкрита, на кістки нанесено візерунки, а потім хтось знову ретельно виклав кістки в анатомічному порядку . І тіло знову поховали.

"Дивно, що процедура прикраси кісток повинна була бути виконана після смерті і процесу розкладання тіла. Це чітко зазначено розташуванням прикрас на поверхні кісток і способом нанесення барвника", – сказав Юркевич.

За словом вчених, скелетів такого віку з подібними мітками ніколи раніше не знаходили на території Європи. Були подібні відкриття, але вони були витлумачені як залишки татуювань, тому ця знахідка вважається унікальною.

Ким була ця жінка сказати важко, але вона, безсумнівно, грала важливу роль в своїй громаді. Вона належала до племен кочівників, у яких не було постійних поселень, і, отже, вони не залишили жодних будівель.

По собі кочівники полишали лиш тисячі курганів, що свідчить про те, що похоронні практики були дуже важливі для їхньої культури. Цікаво, що відносно небагато з цих курганів містять останки жінок.

Те, що кочівники через роки повернулися до поховання, доводить високе положення померлої в ієрархії того часу.

"Небіжчик, чиї кістки були покриті візерунками, мав бути важливим членом спільноти", – підкреслює Юркевич.

Дослідження групи буде опубліковано в майбутньому випуску Baltic-Pontic Studies , який буде доступний в серпні.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Через збитковість російські НПЗ скорочують обсяги виробництва, – Reuters

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні стартує проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки

Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Декомунізація в дії: у Кривому Розі демонтували пам’ятники Лермонтову та Пушкіну

У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

До стрілянини на Київщині причетний працівник “Муніципальної варти”: Сухопутні війська прокоментували інцидент

До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.