Про це розповідає "Голос Америки".
Молоді українські ентузіасти новітніх технологій віртуальної реальності (VR) представили у Вищій школі журналістики Міського університету Нью-Йорка масштабний віртуально-документальний проект "Наслідки.VR" (Aftermath VR) у рамках дводенної конференції, що пройшла на минулому тижні.
Як розповіла директор програми Journalism 360 Асоціації онлайнових новин (ONA) Лора Херцфелд, в конференції брали участь одержувачі грантів на високотехнологічні проекти в сфері медіа.
За її словами, це спільна ініціатива ONA з Фондом Джона Джеймса Найта і Google News Initiative.
"Це єдина конференція такого роду для людей, які захоплюються інноваціями у сфері VR, в тому числі і панорамного відео на 360 градусів», – зазначила Херцфелд. Минулого року були профінансовані 11 проектів, цього року – десять.
Один із грантів отримали автори Aftermath VR з фірми New Cave Media зі штаб-квартирою в Києві.
Творці проекту – молоді українці Олексій Фурман, Сергій Полежака і Кирило Жилінський. За словами Олексія Фурмана, який приїхав в Нью-Йорк для презентації проекту, він був започаткований навесні 2017 року ним і його колегами-однодумцями.
"Можна сказати, це перша спроба відтворити революційні події Евромайдану в Києві у форматі VR з використанням фотограмметрії та комп'ютерної графіки, CGI, – сказав Фурман. – Ми вирішили реконструювати крок за кроком, як розвивалися події у той трагічний день 20 лютого 2014 року. Глядачі зможуть пройти маршрутом демонстрантів по Інститутській вулиці, коли їм вдалося потіснити з неї поліцію. Ми багато в чому спиралися на архівну документальну зйомку і на записані на відео свідчення учасників Майдану. Ми підтримуємо тісні контакти з сім'ями героїв "Небесної сотні"".
Глядачеві видається спеціальний шолом із окулярами і два «контролера» для обох рук. Керуючи ними, він віртуально рухається по вулиці Інститутській. По ходу можна зупинятися, оглядаючи все навколо і активізуючи відеосвідчення очевидців і коментаторів, епізоди архівних документальних зйомок, а також окремі тривимірні артефакти Майдану, наприклад, каски демонстрантів і фрагменти бруківки.
"Нам було важливо показати, що в реальності відбувалося на Майдані, щоб протистояти міфам, які посилено поширюються російською пропагандою. Для мене особисто це було важливо ще й тому, що я був там, на Майдані, в той ранок 20 лютого, і побачене стало для мене тяжкою травмою, яку я ніс у душі всі ці роки», – зазначив Олексій Фурман.
"Проект Олексія і його колег видався нам дуже незвичайним і свіжим, – сказала Лора Херцфелд. – Якщо зазвичай фотограмметрію використовують для сканування невеликих просторів – однієї кімнати, одного будинку, – то тут сканована величезна територія, вся вулиця. Імпонує й те, як делікатно, з повагою до етичної сторони, автори поставилися до показу трагічних подій. Тут глядачеві дають багату поживу для роздумів, розповідають про найважливіші події недавньої історії України".
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
В Україні з 1 вересня 2025 року щомісячної доплати для педагогічних працівників будуть збільшені. Виплати зростуть вдвічі.… Читати більше
11 лютого Європейська Комісія оголосила про завершення формування Аудиторської ради Ukraine Facility, призначивши трьох досвідчених… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо Україна не стане членом Північноатлантичного альянсу, то необхідно «будувати… Читати більше
Федеральна рада Швейцарії 12 лютого ухвалила подальші обмежувальні заходи в межах затвердженого Євросоюзом 15-го пакету… Читати більше
Велика Британія виділяє новий пакет оборонної допомоги Україні, який включатиме танки, артилерію, ракети та інші… Читати більше
У наземному громадському транспорті Києва щоденно інформуватимуть про загальнонаціональну хвилину мовчання. При цьому рух автобусів,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.