Шпигуни Росії й Китаю активно намагаються викрасти технології США
У Національній розвідці США з'ясували, що Росія, Китай та Іран є найбільшими загрозами щодо економічного шпигунства в країні.
Про це йдеться у звіті Національної розвідки Сполучених штатів, повідомляє видання Chicago Tribune.
Іранські хакери, відомі як "Rocket Kitten" (ракетні котики), неодноразово спрямовували атаки проти американських оборонних підприємств в надії вкрасти інформацію, яка може прискорити ракетні та космічні програми Тегерану.
У свою чергу, російські хакери в минулому році "зламали" десятки енергетичних компаній США.
Китайська кібер-шпигунська група під назвою APT10 невпинно атакує інженерні, телекомунікаційні та аерокосмічні галузі Сполучених штатів, полюючи на відповідні технології даних галузей.
"Зовнішньоекономічне і промислове шпигунство проти США як і раніше являє собою серйозну загрозу процвітанню Америки, її безпеці та конкурентним перевагам. Китай, Росія та Іран виділяються як трійка найбільш здібних і активних кібер-гравців, пов'язаних з економічним шпигунством і потенційним розкраданням комерційної таємниці і приватної інформації США", – йдеться у звіті.
Зокрема, Росія проводить кібероперації для збору інформації, яка може допомогти Москві ухвалювати рішення і принести користь її економічним інтересам.
"На підтримку цієї мети російські розвідувальні служби провели складні і широкомасштабні хакерські операції для збору конфіденційної інформації про бізнес і технології США", – розповідають в американській розвідці.
Зазначається, що спроби Кремля модернізувати військову сферу також, ймовірно, будуть мотивуючим фактором, аби вкрасти інтелектуальну власність Америки.