fbpx
Сьогодні
Поради 13:26 23 Лип 2018

"Бомба уповільненої дії": Супрун розповіла, як безпечно їсти солодке

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про шкоду солодощів на організм людини. За її словами, поєднання цукру, білого борошна, масла та транс-жирів можна можуть сприяти появі серцево-судинних хвороб, ожиріння, карієсу, хвороб печінки та деяких видів раку.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Більшу небезпеку для здоров'я мають додані цукри, тобто ті, які штучно додають до продуктів, щоб зробити їх смачнішими. Наприклад, до солодких газованих напоїв, ароматизованих йогуртів та більшості десертів – тістечок, тортів та печива", – пише в.о. міністра.

Як розповідає пані Супрун, ВООЗ рекомендує обмежити споживання вільного цукру до 10% від загальної кількості спожитих калорій. Для людей, які щодня витрачають у середньому 2000 ккал (а це більшість дорослих, які ведуть малоактивний спосіб життя) – до 50 г на добу (10 чайних ложок).

"Якщо ж ви активні протягом дня, і в цілому розумно споживаєте солодощі – ризики для здоров'я кардинально зменшуються. Проте не варто забувати, що цукор в смачних десертах – це здебільшого "пусті" калорії, які не принесуть вам ніякої користі. Тому краще зменшити кількість таких продуктів у своєму раціоні наскільки це можливо", – йдеться у дописі.

Якщо вам все-таки важко відмовитись від солодкого, Уляна Супрун написала кілька порад:

1. Готуйте власні десерти.

Солодощі з магазину зазвичай перенасичені шкідливими доданими цукрами та іншими домішками, тому за можливості готуйте десерт вдома. Таким чином ви зможете використати менше олії та цукру, або ж додати до десерту більш корисні додатки, як-от сухофрукти чи горіхи.

2. Контролюйте порції та кількість солодкого.

Часто обмеження на улюблені продукти породжують ще більше бажання їх отримати. Тому рекомендації їсти десерт всього один раз на тиждень або ж в особливих випадках дуже часто не спрацьовують. Замість цього краще контролюйте розмір порції.

3. Одразу чітко визначайте порцію

Цей спосіб часто вартує великої кількості зусиль, адже здається важко дати спокій вже розпочатій пачці печива. Відберіть невелику кількість і перед тим, як почати їсти,

"Пам'ятайте, найбезпечніший спосіб споживати солодке – обрати більш корисні альтернативи. Чорний шоколад, горіхи, мед та сухофрукти можуть замінити шкідливі тістечка з кремом", – підсумувала очільниця МОЗу.

З'їсти щось солодке – досить поширена забаганка після вечері. І якщо таке бажання виникає у вас постійно – будьте…

Posted by Уляна Супрун on Sunday, July 22, 2018

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: