fbpx
Сьогодні
16:09 19 Лип 2018

У супереч нормам СОТ: ЄС ввів 25% мита на українську металургію

Європейська комісія запровадила попередні захисні заходи в межах розслідування щодо металопродукції. Рішення про це набирає чинності 19 липня 2018 року.

Тож з цього часу ЄС запроваджує мита на 28 видів металургійної продукції, до 23 видів з яких запроваджуються попередні заходи у вигляді тарифної квоти терміном на 200 днів.

"Тарифні квоти будуть застосовуватися на основі принципу "first come, first served" (перший прийшов — перший отримав), а після того як квота буде вичерпана до наступних поставок застосовуватиметься мито у розмірі 25%", — передає прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з даними МЕРТ, обсяг експорту української металургії до ЄС в 2017 році перевищив $1,44 млрд.

В МЕРТ повідомляють, що Україна захищатиме інтереси українських металургів в межах захисного розслідування в ЄС.

Мінекономрозвитку наполягатиме на таких аргументах:

· ЄС не має достатніх підстав для порушення розслідування відповідно до вимог СОТ, а також враховуючи поточний стан розвитку металургійної галузі ЄС;

· Україна має тісні торговельно-економічні відносини з ЄС, які ґрунтуються на положеннях Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема в частині створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, реалізація яких передбачає двосторонній розвиток торгівлі між Україною та ЄС без застосування заходів у спосіб, що створює штучні та надмірні бар'єри в торгівлі,

· стосовно товарів щодо яких одночасно діятимуть антидемпінгові та захисні заходи, має бути запроваджений компенсаторний механізм;

· Україна є країною, що розвивається, для цілей захисних розслідувань (що закріплено в статті 43 Угоди про асоціацію з ЄС) і, відповідно до положень угод СОТ, імпорт української продукції з часткою менше 3% від загального імпорту товару до ЄС має бути виключений з-під дії заходів (у разі їх запровадження).

У вересні заплановано проведення слухань, у яких братимуть участь представники Мінекономрозвитку та ряд українських виробників, які представлятимуть позицію української сторони перед Європейською комісією.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: