Дослідження опубліковане в журналі Journal for Research in Mathematics Education, коротко про це пише Science Alert.
Якщо елементарна шкільна арифметика, прості задачки та рівняння допомагають нам у повсякденних справах, то володіння основами математичного аналізу, інтегральним обчисленням і похідними такою популярністю похизуватись не може.
У США це називається calculus і викладається починаючи зі старших класів середньої школи. Цю область математики ввели до шкільної програми в роки холодної війни: країні потрібні були інженери, а для них ці розділи математики просто необхідні. Згодом шкільну програму дещо спростили, але невелика частина матаналізу залишилася, і рідко користується любов'ю школярів.
Після школи ті, хто вступає на природничо-наукові та технічні спеціальності в коледжах, вчать матаналіз заново і більш поглиблено. Тобто, "основи" викладаються двічі, вперше ще у школі, вдруге – в коледжі або університеті.
Довгий час панувало уявлення про те, що шкільний вступний курс спрощує навчання тим, кому матаналіз буде корисний у подальшому навчанні.
Щоб зрозуміти, чи дійсно це так, двоє американських вчених з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики провели наймасштабніше дослідження на цю тему.
Вони запросили у 133 коледжів і вузів дані про успішність студентів, а самих студентів попросили заповнити анкети про те, як вони вчилися в школі, чи проходили інтеграли і похідні; в анкетах також були питання про доходи сімей та освіту батьків. Всього вчені обробили дані 6207 першокурсників з усіх штатів.
Виявилося, що найкраще університетський курс "вловлювали" ті студенти, які не вивчали матаналіз в школі взагалі або ж це був зовсім короткий проміжок часу.
Ті, кого готували в старших класах, з більшою ймовірністю завалювали іспити. Ця закономірність не спрацьовує тільки з тими студентами, оцінки яких в принципі невисокі. Відмінники вивчали курс матаналізу тим краще, чим більше годин витратили в школі на інші речі – тригонометрію і лінійну алгебру.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Російські міністерство оборони та генеральний штаб підготували документ із прогнозом розвитку воєнно-політичної ситуації у світі… Читати більше
Протягом минулої доби, 22 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському, Курахівському та… Читати більше
Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну. Це… Читати більше
Ввечері, 22 листопада, російські загарбники завдали два удари по Запорізькій області. Один був по регіону,… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.