Новини

Ніякої сметани чи олії. Супрун розповіла, як правильно рятуватися від сонячних опіків

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла, як правильно діяти при опіках шкіри.

"Складно сказати, чому люди колись вирішили: чим швидше я намащу опік від сонця сметаною, олією чи зубною пастою, тим краще мені стане. Адже це дуже погана перша допомога при такому опіку. Теж саме стосується кремів, мазів та пінок на жирній основі, як дексопантенол", – підкреслює Супрун.

Разом з лікарем-комбустіологом Вячеславом Назаренком урядовець радить, як правильно надавати першу допомогу при сонячних опіках.

У залежності від ступеня опіку допомога також потрібна різна, від лікування в домашніх умовах – до звернення у медзаклад.

У будь-якому разі, насамперед, потерпілого слід перенести/перевести у прохолодне місце без доступу прямих сонячних променів. Далі:

1. Охолодіть опікові ділянки водою або прикладіть на 5 – 10 хвилин міхур з льодом чи інший холодний предмет.

2. При наявності опіків великої площі можна прийняти знеболювальні препарати (парацетамол, ібупрофен, німесулід).

3. Якщо є симптоми загального перегрівання – змочіть шкіру холодною водою, покладіть на великі судини (шия, стегна-пахові складки) міхур з льодом, загорнутий у чисту тканину, або холодні компреси.

4. Далі пошкоджену шкіру можна обробити водорозчинними (!) препаратами – це тримістін, пантестін, мірамістин.

5. При утворенні пухирів слід накласти пов'язки зі стерильних перев'язувальних засобів з неспиртовими антисептиками (бетадин, хлоргексидин, декасан, октенісепт) та водорозчинними мазями. Поява пухирів та посилення болю можлива на 2-4 добу. При утворенні великих і/або множинних пухирів більш ніж 1 см в діаметрі – зверніться до медичного закладу.

6. Пийте багато рідини.

7. Мастити уражені ділянки жирними кремами, мазями, вітамінними зовнішніми препаратами, пінними засобами можна з 5-6 доби після отримання УФ-опіків.

Є помилкова думка, що опік слід одразу обробити дексапантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях надання допомоги під час опіку його немає. Жиророзчинні препарати створюють на шкірі плівку, яка перешкоджає вивільненню ексудату та порушує теплообмін, посилює набряк тканин, що в свою чергу погіршує стан постраждалого", – застерігає Супрун.

Свіжі дописи

  • Новини

Через ракетний удар по Україні запровадили відключення світла: у Києві оновили графіки

У столиці на 25 грудня оновили графіки стабілізаційних відключень світла. Їх запровадили на Різдво через… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Окупанти вдарили під час масованої атаки по Прикарпаттю: частина області залишилася без світла

Під час масованої російської атаки вранці, 25 грудня, на енергетику України окупанти вдарили по Прикарпаттю,… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Генштаб: найбільше минулої доби ворог тиснув на Покровському напрямку, загалом відбулося понад 260 боїв

Минулої доби, 24 грудня, найактивніше ворог атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 60 штурмів. Також… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Балістичний удар по Кривому Розі: завершили рятувальну операцію, одна людина загинула та постраждали – 17 осіб

У Кривому Розі надзвичайники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетної атаки вдень 24 грудня. Про це повідомили в… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Росія атакувала енергетичні об’єкти України ракетами: у Харкові є влучання та поранені

Після нічних пусків безпілотників вранці на Різдво російська федерація завдала масовано атакувала Україні, використавши балістичні… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

На Прикарпатті запрацювало нове безбар’єрне відділення реабілітації

У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.