Як повідомляє "BBC News Україна", птицю виявили за допомогою фотопастки.
Орнітолог Андрій Бокотей, завідувач відділом Державного природознавчого музею НАН, розповів, що такі прилади вчені встановлюють в гнізда, щоб вивчати і відслідковувати їх.
"Це досить сучасний і дуже інформативний спосіб отримання наукової інформації, яка в майбутньому допомагає нам охороняти чорних лелек. Адже цей птах занесений в Червону книгу України і сусідніх держав", – пояснив він.
За словами орнітолога, лелеці вже 18 років і у неї двоє пташенят. З'ясувалося, що у неї було два кільця, якими зазвичай позначають рідкісні види.
Одне – металеве, яке птах носить все життя, а друге – пластикове, на якому великими літерами вказано спеціальний код, який дає міжнародна організація EURING, яка координує кільцювання.
Українські вчені встановили, що цю птицю окольцевали в 2002 році в Ізраїлі під час міграційного періоду. У той час лелеці вже було два роки.
"Цей птах – щасливчик, тому що смертність пташенят чорного лелеки надзвичайно висока. Вони долають величезні відстані – 8, а іноді і 10 тисяч кілометрів пролітають на зимівлю в Африку", – пояснив Бокотей.
"У Лівані та Сирії їх просто відстрілюють, бо це національний спорт – вбивати птахів. В Ізраїлі дуже поширені рибні господарства, а через цю країну йдуть міграційні шляхи багатьох видів птахів, в тому числі рибоядних – лелек і чапель. Вони можуть приносити велику шкоду господарствам, а тому ставки накривають сітками і птиці в них заплутуються. Їх намагаються рятувати, але це не завжди допомагає ", – розповів учений.
За його словами, птах народився в Україні, для лелек характерно повертатися в те саме місце, де народилися.
"18 років – це дуже великий вік для чорної лелеки. Тому що такі птахи живуть до десяти років. Вчені вважали, що ці птахи в такому віці вже не розмножуються, навіть якщо здійснюють міграцію", – пояснив Бокотей.
"Це унікальне явище, адже хто міг сподіватися, що вона ще двох пташенят вигодувала. Двох здорових пташенят ми окольцевали і будемо стежити за ними далі, можливо, і вони колись попадуться на очі вченим", – додав він.
Орнітолог уточнив, що тепер точно будуть ставити камеру в це гніздо, тому що є інтрига. "Ще кілька поставимо поруч, щоб ми не втратили її з поля зору", – додав він.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.