Як повідомляє "BBC News Україна", птицю виявили за допомогою фотопастки.
Орнітолог Андрій Бокотей, завідувач відділом Державного природознавчого музею НАН, розповів, що такі прилади вчені встановлюють в гнізда, щоб вивчати і відслідковувати їх.
"Це досить сучасний і дуже інформативний спосіб отримання наукової інформації, яка в майбутньому допомагає нам охороняти чорних лелек. Адже цей птах занесений в Червону книгу України і сусідніх держав", – пояснив він.
За словами орнітолога, лелеці вже 18 років і у неї двоє пташенят. З'ясувалося, що у неї було два кільця, якими зазвичай позначають рідкісні види.
Одне – металеве, яке птах носить все життя, а друге – пластикове, на якому великими літерами вказано спеціальний код, який дає міжнародна організація EURING, яка координує кільцювання.
Українські вчені встановили, що цю птицю окольцевали в 2002 році в Ізраїлі під час міграційного періоду. У той час лелеці вже було два роки.
"Цей птах – щасливчик, тому що смертність пташенят чорного лелеки надзвичайно висока. Вони долають величезні відстані – 8, а іноді і 10 тисяч кілометрів пролітають на зимівлю в Африку", – пояснив Бокотей.
"У Лівані та Сирії їх просто відстрілюють, бо це національний спорт – вбивати птахів. В Ізраїлі дуже поширені рибні господарства, а через цю країну йдуть міграційні шляхи багатьох видів птахів, в тому числі рибоядних – лелек і чапель. Вони можуть приносити велику шкоду господарствам, а тому ставки накривають сітками і птиці в них заплутуються. Їх намагаються рятувати, але це не завжди допомагає ", – розповів учений.
За його словами, птах народився в Україні, для лелек характерно повертатися в те саме місце, де народилися.
"18 років – це дуже великий вік для чорної лелеки. Тому що такі птахи живуть до десяти років. Вчені вважали, що ці птахи в такому віці вже не розмножуються, навіть якщо здійснюють міграцію", – пояснив Бокотей.
"Це унікальне явище, адже хто міг сподіватися, що вона ще двох пташенят вигодувала. Двох здорових пташенят ми окольцевали і будемо стежити за ними далі, можливо, і вони колись попадуться на очі вченим", – додав він.
Орнітолог уточнив, що тепер точно будуть ставити камеру в це гніздо, тому що є інтрига. "Ще кілька поставимо поруч, щоб ми не втратили її з поля зору", – додав він.
На фронті минулої доби, 11 лютого, було зафіксовано 95 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
У ніч на 12 лютого російсько-окупаційні війська вчергове атакували Київську область, використавши безпілотники та балістичні… Читати більше
Рано-вранці, 12 лютого, російські загарбники завдали удару балістичними ракетами по Києву, внаслідок чого у кількох… Читати більше
Посланник президента США Стівен Віткофф у вівторок, 11 лютого, відвідав Москву, аби забрати американського вчителя Марка Фогеля.… Читати більше
Російський надзвуковий бомбардувальник у розвідувальній модифікації Су-24МР порушив повітряний простір Польщі. Інцидент стався у вівторок,… Читати більше
Спеціально до Дня закоханих, 14 лютого, Домівка врятованих тварин розробила оригінальні благодійні листівки з мешканцями… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.