З 1 липня стартує новий етап медичної реформи: що зміниться
Із 1 липня починається черговий етап медичної реформи. Медичні заклади, які підписали договір з Національною службою здоров'я, почнуть отримувати фінансування за новою моделлю. Також набуває чинності перелік послуг, які входять до гарантованої первинної медичної допомоги та оплачуються державою.
Саме з 1 липня ці медичні заклади отримуватимуть фінансування за моделлю «гроші за пацієнтом». Окрім них, до нової моделі фінансування можуть долучитись також приватні клініки та лікарі-ФОП.
Лікарям і медсестрам належить від 370 грн на рік за кожного задекларованого пацієнта. Пацієнти, які не уклали договір, теж отримають медичну допомогу, але за них держава сплатить менше – 240 грн на рік.
Відмічається, що будуть діяти два способи оплати: за базовим тарифом 370 грн з множенням на вікові коефіцієнти від 1,5 до 4 за кожного хто підписав декларацію і по 240 грн за пацієнта, який офіційно проживає (зареєстрований за будь-якою адресою) на території, закріпленій за медустановою, якщо він не уклав договір, незалежно від того, буде він лікуватися чи ні.
Для медструктур, які поки не перейшли на нові умови фінансування, поки нічого не зміниться.
Також із початку липня запрацює затверджений МОЗ перелік послуг, які надає лікар первинної медичної допомоги.
Зокрема, це:
- консультації,
- основні аналізи,
- профілактичні заходи (наприклад, щеплення),
- паліативна допомога,
- лікування найбільш поширених хвороб,
- спостереження за вагітністю.
В МОЗ уточнюють: для того, щоб район, місто чи об'єднана територіальна громада могли перейти на співпрацю з НСЗУ, треба, щоб усі медичні заклади, які отримують фінансування з місцевого бюджету, автономізувалися та підписали договір зі службою. Вони можуть зробити це після 20 липня, а також в жовтні і в грудні цього року. Натомість лікарі-ФОП та приватні клініки не мають такої прив'язки до місця, де розташовані.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.