Фото: З відкритих лжерел
Про це заявив очільник української кіберполіції Сергій Демедюк у коментарі виданню Reuters.
За його словами, атаки хакерів будуть спрямовані на банки та компанії енергетичної інфраструктури, а це передбачає, що вони готуються до активації шкідливого програмного забезпечення (ПЗ) в результаті одного масштабного удару.
Таким чином зараз українські правоохоронці працюють з іноземними колегами, щоб ідентифікувати хакерів.
З початку року, поліція виявила віруси в фішингових листах, відправлених із законних доменів державних установ, системи яких були зламані, а також з фейкових веб-сторінок, що імітують офіційні сторінки держорганів.
Хакери намагалися діяти так, щоб їх не вистежили: "розбивали" шкідливе ПЗ на окремі файли, які поміщали до мереж, які хотіли уразити, перш ніж активувати вірус.
"Аналіз вже виявленого шкідливого ПЗ і націленість атаки на Україну свідчать про те, що все готувалося до запуску в якийсь конкретний день", – наголосив Демедюк.
За його словами, деякі кібератаки у минулому співпали з великими українськими святами, тож хакери можуть готувати наступний удар на День Конституції (28 червня) або в День Незалежності (24 серпня).
Понад те, масштаби поточної хакерської кампанії за своєю потужністю співпадають з тими, які були під час кібератаки вірусу NotPetya.
"Це підтримка на урядовому рівні – дуже дорога і дуже синхронізована. Без допомоги державних органів це було б неможливо. Зараз ми говоримо про Росію. Все, що ми бачимо, все, що ми перехопили за цей період: 99% слідів походять з Росії", – підсумував Демедюк.
Нагадаємо, 27 червня 2017 року хакери атакували низку українських банків, енергетичних і транспортних компаній, а також органи влади, заразивши комп'ютери вірусом-здирником.
Компанія Microsoft заявила, що програма для звітності та документообігу M.E.doc стала причиною масових кібератак проти України.
Кібератаку здійснили з використанням модифікованої під Україну версії вірусу Wanna Cry – Petya.A.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.