fbpx
Сьогодні
20:54 25 Чер 2018

Президентський рейтинг КМІС: Порошенко вже на 4-му місці

Якби президентські вибори в Україні відбувалися в середині червня і в списках не було Святослава Вакарчука і Володимира Зеленського, то з усіх громадян України 11,2% проголосували б за Юлію Тимошенко.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Далі йдуть Анатолій Гриценко (7,9%), Олег Ляшко (6,5%), Юрій Бойко (5,2%), Петро Порошенко (5,2%), Вадим Рабінович (4,1%), Андрій Садовий (1,9%), Олег Тягнибок (1,3%), за інших кандидатів – загалом віддали б голоси 6%, 9,4% – викреслили б усіх кандидатів, зіпсували б бюлетень, 11,9% – вирішили не брати участь у голосуванні, 28,3% – не визначилися, за кого голосувати, 1,1% – відмовилися відповідати на запитання.

Як зазначається в повідомленні КМІС, з цих кандидатів більше, ніж інші, враховуючи статистичну похибку, має Тимошенко. Другу сходинку скоріше ділять Гриценко і Ляшко, третю – Бойко, Порошенко, Рабінович.

Також респондентам ставилися такі запитання про перший, другий вибір та кандидата, за якого не голосуватимуть за жодних обставин.

Президентський рейтинг КМІС

Якби в списках були також Вакарчук і Зеленський, то з усіх громадян 10,5% проголосували б за Тимошенко, 6,8% – за Гриценка, 5,8% – за Ляшка, 5,5% – за Бойка, 4,6% – за Порошенка, 4,5% – за Зеленського, 4% – за Рабіновича, 4% – за Вакарчука, 1,5% – за Тягнибока, 1,3% – за Садового, за інших кандидатів – загалом 5,5%, 7,9% – викреслили б усіх кандидатів, зіпсували б бюлетень, 9,4% – вирішили не брати участь у голосуванні, 26,9% – не визначилися, за кого голосувати, 1,8% – відмовилися відповідати на запитання.

Як зазначається в повідомленні КМІС наразі усі партії/кандидати мають доволі низький рівень підтримки. Рейтинг окремих партій/політиків не перевищує 11,5% серед усього дорослого населення України і разом з цим відрив від партії/кандидата-лідера на другому місці – менший за 3,5%. "Тому в умовах активізації передвиборчої кампанії і враховуючи високий динамізм ситуації в країні, електоральні настрої можуть істотно змінитися", – йдеться в повідомленні.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 7 по 21 червня 2018 року серед 2005 респондентів по всій Україні окрім окупованих територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: