Новини

У космос запустили супутник для прибирання сміття з орбіти

З Міжнародної космічної станції запустили супутник RemoveDebris, призначений для експериментів з очищенню навколоземної орбіти від сміття.

Про це повідомляє space.com.

За даними NASA, на орбіті Землі є 8 тисяч тонн космічного сміття. Експериментальний супутник RemoveDebris, розроблений інженерами з британської компанії SSTL, а також фахівцями з декількох інших європейських країн та Південної Африки, повинен допомогти вирішити цю проблему. RemoveDebris буде використовувати сітку, гарпун, а також два супутники CubeSat.

100-кілограмовий апарат був запущений на навколоземну орбіту 20 червня.

За словами Гульєльмо Аглієтти, директора космічного центру Суррея в Університеті Суррея, перші два місяці буде проходити перевірка всіх підсистем супутника, щоб вони працювали у відповідності з проектом. Експерименти почнуться восени і будуть проходити в три етапи, кожен з яких триватиме кілька тижнів.

«Нам потрібно три-чотири тижні для кожного експерименту. Це тому, що ми хочемо отримати відео високої чіткості кожного експерименту, а для цього потрібно почекати, поки космічний корабель опиниться в правильному положенні, і освітленні".

У вересні апарат випустить один із кубсатов у відкритий простір на відстань від 5 до 7 метрів і спробує спіймати його сіткою.

У грудні RemoveDebris приступить до другого етапу місії. За допомогою камери і лідара апарат буде виконувати експеримент з візуальної навігації. Це допоможе відстежити і охарактеризувати уламки на орбіті.

У лютому супутник випустить гарпун, призначений для упіймання уламків максимальним розміром 10×10 см, в спеціальну висувну панель. На відміну від сітки, він працює на ближчій відстані – до півтора метрів.

У разі успішного проходження всіх етапів, космічний прибиральник розгорне вітрило, щоб сповільнитися і швидше потрапити у верхні шари атмосфери Землі і згоріти в ній.

Аглієтті також розповів, що очікує, що космічна індустрія буде уважно стежити за експериментами. Космічне сміття є зростаючою проблемою, і світові космічні агентства згодні з тим, що необхідно вжити заходів для її вирішення. За словами вченого, якщо використання вітрил буде ширше поширюватися, то це зменшить кількість супутників, що перебувають на орбіті, і тим самим знизить ризик зіткнення з іншими космічними апаратами.

Активні технології видалення космічного сміття, такі як гарпуни і сітки, також стають все важливішими.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.