Новини

У космос запустили супутник для прибирання сміття з орбіти

З Міжнародної космічної станції запустили супутник RemoveDebris, призначений для експериментів з очищенню навколоземної орбіти від сміття.

Про це повідомляє space.com.

За даними NASA, на орбіті Землі є 8 тисяч тонн космічного сміття. Експериментальний супутник RemoveDebris, розроблений інженерами з британської компанії SSTL, а також фахівцями з декількох інших європейських країн та Південної Африки, повинен допомогти вирішити цю проблему. RemoveDebris буде використовувати сітку, гарпун, а також два супутники CubeSat.

100-кілограмовий апарат був запущений на навколоземну орбіту 20 червня.

За словами Гульєльмо Аглієтти, директора космічного центру Суррея в Університеті Суррея, перші два місяці буде проходити перевірка всіх підсистем супутника, щоб вони працювали у відповідності з проектом. Експерименти почнуться восени і будуть проходити в три етапи, кожен з яких триватиме кілька тижнів.

«Нам потрібно три-чотири тижні для кожного експерименту. Це тому, що ми хочемо отримати відео високої чіткості кожного експерименту, а для цього потрібно почекати, поки космічний корабель опиниться в правильному положенні, і освітленні".

У вересні апарат випустить один із кубсатов у відкритий простір на відстань від 5 до 7 метрів і спробує спіймати його сіткою.

У грудні RemoveDebris приступить до другого етапу місії. За допомогою камери і лідара апарат буде виконувати експеримент з візуальної навігації. Це допоможе відстежити і охарактеризувати уламки на орбіті.

У лютому супутник випустить гарпун, призначений для упіймання уламків максимальним розміром 10×10 см, в спеціальну висувну панель. На відміну від сітки, він працює на ближчій відстані – до півтора метрів.

У разі успішного проходження всіх етапів, космічний прибиральник розгорне вітрило, щоб сповільнитися і швидше потрапити у верхні шари атмосфери Землі і згоріти в ній.

Аглієтті також розповів, що очікує, що космічна індустрія буде уважно стежити за експериментами. Космічне сміття є зростаючою проблемою, і світові космічні агентства згодні з тим, що необхідно вжити заходів для її вирішення. За словами вченого, якщо використання вітрил буде ширше поширюватися, то це зменшить кількість супутників, що перебувають на орбіті, і тим самим знизить ризик зіткнення з іншими космічними апаратами.

Активні технології видалення космічного сміття, такі як гарпуни і сітки, також стають все важливішими.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.