Новини

Рада остаточно прийняла новий закон про валюту

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закону Про валюту і валютні цінності. Він передбачає врегулювання основних правил здійснення валютного регулювання і валютного нагляду в Україні.

За відповідний законопроект №8152 проголосували 228 народних депутати у четвер, 21 червня.

Спірним питанням стала правка №261 – голосувати за неї депутати спочатку не хотіли. Тільки після її виключення закон був прийнятий.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Проектом передбачається скасувати чинні на сьогодні застарілі документи щодо системи валютного регулювання і контролю, а також про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті.

Законопроектом передбачається запровадити новий режим валютного регулювання, визначити категоріально-термінологічний апарат валютного регулювання, встановити загальний режим проведення валютний операцій на території України, деталі здійснення валютних операцій (із встановленням виключень щодо розрахунків, які можуть здійснюватися на території України в іноземній валюті), проведення операцій з торгівлі валютними цінностями, транскордонного переказу та переміщення валютних цінностей.

Законопроект також пропонується встановити норми щодо ліцензування професійної діяльності з надання послуг щодо проведення валютних операцій, а також особливості проведення валютного нагляду (уточнити їхній склад, регламентувати права та обов'язки цих суб'єктів), обміну інформацією між суб'єктами валютних операцій, включаючи органи валютного нагляду та накладення санкцій за порушення валютного регулювання.

Проектом також пропонується врегулювати права й обов'язки резидентів і нерезидентів у сфері проведення валютних операцій, у тому числі обов'язок представляти органам і агентам валютного нагляду документи й інформацію.

Законопроект передбачає збереження мінімально необхідних повноважень Національного банку України, які "перешкоджатимуть раптовому відпливу короткострокового капіталу, що, в свою чергу, унеможливить виникнення надмірного тиску на обмінний курс та дестабілізацію валютного ринку".

Проектом для цього пропонується окремо визначити правовий режим уведення заходів захисту, спрямованих на зменшення ризиків стабільності банківської та/або фінансової системи країни та усунення негативного впливу можливих наслідків тиску на платіжний баланс, що може загрожувати досягненню цілей грошово-кредитної політики, а також валютної політики держави.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

71 млрд доларів збитків та 180 млн тонн викидів: на СОР29 Україна назвала масштаб шкоди природі за 1000 днів війни

За 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

На базі Люблянського університету у Словенії з’явиться відділення україністики

Перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Словенії зустрілася з викладачами та ректоратом… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Reuters: Україна вдарила по складу в Брянщині 8 ракетами ATACMS, російська ППО збила лише дві

Американські чиновники підтверджують, що Україна вперше застосувала ракети ATACMS для ударів по росії. Утім, частину… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

У Житомирі 1000 місцевих жителів утворили ланцюг єдності

У день 1000-ї доби від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у Житомирі відбувся… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Парламент Німеччини знову розгляне пропозицію щодо передачі Україні Taurus

Парламент Німеччини вкотре розгляне пропозицію щодо початку постачання далекобійних ракет Taurus Україні. Відповідну ініціативу винесе… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Шмигаль запросив Данію долучитися до коаліції цивільного захисту

У Києві, 19 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.