Новини

40% дітей живуть у неповних сім’ях: у МОН пояснили, чому в підручниках заміняють “батьків” на “рідних”

2017 року антидискримінаційна експертиза шкільних підручників, які готуються до друку за державний кошт, виявила "кричущі випадки дискримінації". Однак деякі питання щодо експертизи потребують пояснення, тому Міністерство освіти і науки відповідає на найпоширеніші запитання громадян.

У мережі Інтернет з'явився зразок рекомендації антидискримінаційної експертизи, де фахівці радять замінити слово "батьки" на слово "рідні" у завданні: "Разом із батьками обговори, де можна гратися".

"Частина суспільства не зрозуміла доцільності цього зауваження, хоча воно напряму стосується захисту майже половини українських дітей.

На жаль, зараз в Україні 3 мільйони дітей проживають у неповних сім'ях, а це – майже 40%. Йдеться і про дітей, які живуть виключно з дідусями та бабусями, зі старшими братами та сестрами, з тітками та дядьками. Ця ситуація особливо загострена, бо частина дітей втратила своїх батьків внаслідок російської агресії на сході України", – йдеться у роз'ясненні МОН, поширеному урядовою прес-службою.

Таким чином, завдання в підручнику на кшталт "Разом із батьками складіть розпорядок дня вашої родини" або "Разом із батьками обговори, де можна гратися" "підкреслюють обмежені можливості майже половини українських дітей, змушують їх відчувати власну неповноцінність", вважають у МОН.

"Це неприпустимо. Саме тому й запропоновано замінити слово "батьки" на "рідні", – додали у відомстві.

З цієї ж причини Міністерством висловлюються застереження до макетів підручників, де зображення підбираються виключно з повною сім'єю.

Здебільшого висновок антидискримінаційної експертизи докладно пояснює причини, у зв'язку з якими до підручника висловлюються зауваження. Ось один з випадків:

"Наприклад, один з цьогорічних висновків до підручника для 1 класів пропонує зняти питання "Як й де познайомились твої батьки?". Поруч одразу дається пояснення, що можлива дискримінація за сімейним станом, адже питання буде некоректним, якщо:

  • мама одна виховує дитину, зачату в результаті зґвалтування;
  • мама або тато уже перебувають в іншому шлюбі і не бажають говорити про біологічного батька/матір дитини;
  • дитина, у якої померли батьки, виховується іншими родичами, які не знають, не пам'ятають або їм важко розповідати про знайомство батьків дитини тощо".

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

рф атакувала Україну 185 дронами, Сили ППО більшість збили

Війська рф у ніч проти 24 лютого запустили по Україні 185 ударних безпілотників типу Shahed… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

У Празі і Брюсселі тисячі людей взяли участь у мітингах на підтримку України, яка вже 3 роки бореться з агресією рф

У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

До столиці України прибули президентка Єврокомісії й глава Євроради  

У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

На парламентських виборах у Німеччині здобув перемогу Блок ХДС/ХСС: Зеленський привітав Мерца з перемогою

Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

З нагоди третьої річниці великої війни у ряді міст світу пройшли марші підтримки України

У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Як залишатися онлайн під час знеструмлень: на Дія.Освіта вийшов новий серіал

В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.