У мережі Інтернет з'явився зразок рекомендації антидискримінаційної експертизи, де фахівці радять замінити слово "батьки" на слово "рідні" у завданні: "Разом із батьками обговори, де можна гратися".
"Частина суспільства не зрозуміла доцільності цього зауваження, хоча воно напряму стосується захисту майже половини українських дітей.
На жаль, зараз в Україні 3 мільйони дітей проживають у неповних сім'ях, а це – майже 40%. Йдеться і про дітей, які живуть виключно з дідусями та бабусями, зі старшими братами та сестрами, з тітками та дядьками. Ця ситуація особливо загострена, бо частина дітей втратила своїх батьків внаслідок російської агресії на сході України", – йдеться у роз'ясненні МОН, поширеному урядовою прес-службою.
Таким чином, завдання в підручнику на кшталт "Разом із батьками складіть розпорядок дня вашої родини" або "Разом із батьками обговори, де можна гратися" "підкреслюють обмежені можливості майже половини українських дітей, змушують їх відчувати власну неповноцінність", вважають у МОН.
"Це неприпустимо. Саме тому й запропоновано замінити слово "батьки" на "рідні", – додали у відомстві.
З цієї ж причини Міністерством висловлюються застереження до макетів підручників, де зображення підбираються виключно з повною сім'єю.
Здебільшого висновок антидискримінаційної експертизи докладно пояснює причини, у зв'язку з якими до підручника висловлюються зауваження. Ось один з випадків:
"Наприклад, один з цьогорічних висновків до підручника для 1 класів пропонує зняти питання "Як й де познайомились твої батьки?". Поруч одразу дається пояснення, що можлива дискримінація за сімейним станом, адже питання буде некоректним, якщо:
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
За 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів.… Читати більше
Перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Словенії зустрілася з викладачами та ректоратом… Читати більше
Американські чиновники підтверджують, що Україна вперше застосувала ракети ATACMS для ударів по росії. Утім, частину… Читати більше
У день 1000-ї доби від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у Житомирі відбувся… Читати більше
Парламент Німеччини вкотре розгляне пропозицію щодо початку постачання далекобійних ракет Taurus Україні. Відповідну ініціативу винесе… Читати більше
У Києві, 19 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.