"Бухарестська дев’ятка" виступила за стримування РФ та "відкриті двері" до НАТО
Країни "Бухарестської дев'ятки" очікують на подальші кроки НАТО щодо країн, які хочуть у перспективі набути членство в Альянсі, виступають за подальше посилення східного флангу НАТО і політику стримування Росії.
Про це йдеться у декларації президентів B9, підписаній в п'ятницю у Варшаві, повідомляє Укрінформ.
"Підтримуючи нашу участь в політиці "відкритих дверей" до НАТО, ми узгодили: 1) залишаємося рішуче налаштовані, щоб реалізувати всі ініціативи, напрацьовані в рамках передової присутності НАТО на східному фланзі, а також усі заходи, які здійснюються в рамках зміцнення союзницьких можливостей щодо відлякування і колективної оборони всіх країн НАТО на землі, в повітрі, на морі і в кіберпросторі", – йдеться у декларації президентів.
У документі наголошується, що саміт НАТО в 2018 році повинен ще більше зміцнити єдність Альянсу "в дусі 360 градусів": підготувати комплексну відповідь на сучасні загрози у сфері безпеки, зокрема гібридні загрози, перед якими опинилися союзники.
Наголошується, що країни B9 (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, Румунія та Болгарія) й надалі робитимуть усе можливе, аби зміцнити загальні можливості НАТО, зокрема завдяки збільшенню і збереженню витрат країн Альянсу на оборону на рівні 2% від ВВП країн Організації.
Лідери країн B9 підтримали свої зобов'язання щодо зміцнення стабільності за межами НАТО з метою протидії складним загрозам і викликам: від звичайної і гібридної війни до тероризму, масової міграції і розповсюдження зброї масового ураження.
"Бухарестська дев'ятка" декларує подальшу підтримку політики стримування й оборони від Росії, поєднану з політикою відкритості на діалог.
"Бажаних результатів діалогу з Росією буде досягнуто тоді, коли Росія знову почне повністю дотримуватися міжнародного права і своїх міжнародних зобов'язань, а НАТО утримуватиме сильні механізми відлякування й оборони", – йдеться у декларації президентів.
На їх переконання, політика "відкритих дверей", яку реалізовує НАТО, веде до зміцнення миру, безпеки та стабільності в Європі та світі.
"Заохочуємо партнерів, які хочуть вступити до НАТО, аби вони й надалі здійснювали необхідні реформи і приймали рішення, які готують їх до членства, зокрема повністю реалізовували свої декларації і зобов'язання. Ми підтримуватимемо їх і надалі в очікуванні, що найближчий саміт НАТО принесе рішення щодо подальших кроків, які наближають до цілі на підставі фахової оцінки кожної з країн", – йдеться у заяві.
Наголошується, що країни B9 і надалі підтримуватимуть проєвропейські та євроатлантичні прагнення України, Грузії, Молдови, а також країни Західних Балкан.
"Бухарестська дев'ятка" висловилася за подальше зміцнення співпраці НАТО з ЄС, зокрема, у сферах протидії гібридним загрозам.
У декларації президенти висловили жаль з приводу відсутності поступу у розв'язанні конфліктів у східному сусідстві, що виникли у зв'язку з нелегальною анексією Криму, дестабілізацією східної України і ставлення під сумнів територіальної цілісності Грузії та Молдови.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.