fbpx
Сьогодні
20:53 07 Чер 2018

Еко-пропозиція: Раду закликали знизити розмір "зеленого тарифу" для великих виробників

Зареєстрований у Верховній раді Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії №8442, радикально змінює правила гри на ринку альтернативної енергії і передбачає зниження "зеленого тарифу" для великих проектів.

Про це на прес-конференції повідомив один зі співавторів законопроекту народний депутат, виконуючий обов'язки голови комітету Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський, передає кореспондент 112.ua.

Згідно з новим законопроектом, з 1 липня 2019 року, для нових проектів в альтернативній енергетиці вводиться аукціонна система продажу права на виробництво енергії за "зеленим тарифом". Участь в аукціонах обов'язково для великих проектів – понад 10 Мвт для проектів у сонячній енергетиці та від 20 Мвт вітрової енергетики. Переможцем аукціону буде визнаватися проект, який запропонував найнижчий "зелений тариф". Він буде закріплений за ним на 20 років. Проекти меншого розміру будуть мати можливість вибору – або працювати за чинним "зеленим тарифом" (1кВт – 15 євроцентів) до 2030 року або ж гарантовано 20 років за тарифом, який був визначений у ході аукціону. Аукціони будуть проводитися двічі на рік – до 1 квітня та до 1 жовтня.

Документ також передбачає, що для сонячної генерації "зелений тариф" буде зменшено не на 10% до 2020 року, як передбачалося, а на 30%. Для вітрової генерації він не зміниться.

Інвестори, які вже працюють в проектах альтернативної енергетики в Україні чи встигнуть підписати договори до набрання чинності законопроекту, до 2030 року будуть працювати за нормами і "зеленим тарифом" чинному зараз – умови для них не зміняться.

Таким чином, з допомогою нового законопроекту будуть створені більш вигідні умови для малої генерації і обмежені можливості великих проектів. Це дозволить зменшити обсяги виплат на купівлю електроенергії за "зеленим тарифом". При тому, що на эклектроэнергию з альтернативних джерел припадає лише 1,6% у загальному енергобалансі країни, її вартість становить не менш 10% від вартості всієї електроенергії в країні, розповів Олександр Домбровський. Він зазначив, що тарифи на покупку "зеленої енергії" сьогодні просто зашкалюють. "Якщо нічого не змінювати і залишити все як є до 2030 року ми прийдемо до зеленого енергетичного дефолту", – наголосив виконуючий обов'язки голови комітету Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу.

Домбровський висловив сподівання, що вже до кінця року законопроект буде прийнятий у другому читанні.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: