Copernicus: Європейська Комісія та Державне космічне агентство України співпрацюватимуть у космічній сфері
25 травня Європейська Комісія підписала угоду про співпрацю із Державним космічним агентством України. Її мета – поширення переваг програми спостереження та моніторингу Землі Copernicus за межі кордонів ЄС. Документ було підписано в рамках Європейської політики сусідства та Східного партнерства.
Програма Copernicus є найбільш амбітною та успішною програмою спостереження за Землею. Вона надає переваги під час моніторингу за землею, водою та атмосферою, а також підтримку в прогнозуванні, управлінні та зменшенні негативних наслідків природних катастроф. Потрібність її політики повних, вільних та відкритих даних доводить база користувачів в Європі та поза її межами, яка постійно поповнюється.
Європейська Комісія та Державне космічне агентство України прагнуть розвивати у сфері збору даних спостереження за Землею, застосування цих даних та розвитку відповідних послуг задля їх активного подальшого використання. Вони підтримують вільний, повний та відкритий доступ кінцевих споживачів до супутникових даних та інформації програми Copernicus Sentinel. У рамках такого формату співпраці Державне космічне агентство України має намір надавати програмі Copernicus повний, вільний та відкритий доступ до даних із своїх супутників, які ведуть спостереження за Землею.
Разом із космічними спостереженнями важливим є також доступ до даних локальних спостережень. Тому Державне космічне агентство України має намір надавати доступ до даних мережі регіональних обсерваторій для програми Copernicus. Зокрема, це геофізичні та метеорологічні мережі. Також обидві сторони прагнуть покращити співпрацю щодо даних спостереження за Землею між агентствами, які працюють із супутниками Sentinel, Європейським космічним агентством та Європейською організацією із експлуатації метеорологічних супутників, а також програмами України, які ведуть супутникові спостереження за Землею. За умовами співпраці Національний центр управління та випробувань космічних засобів України координуватиме та сприятиме використанню інформації та даних, які надаватиме програма Copernicus, різними українськими установами державного сектору, науковцями та приватними компаніями. Обидві сторони мають намір сприяти співпраці щодо обробки даних для спільного їх використання в таких сферах як довгострокове управління природними ресурсами, моніторинг за морськими та береговими зонами, управління водними ресурсами, вплив кліматичних змін та адаптація до них, зменшення небезпеки стихійних лих, харчова безпека та розвиток сільських місцевостей, а також питання управління охороною здоров'я.
Українські громадяни, науковці, дослідники та приватний сектор отримають повний, вільний та відкритий доступ до даних сім'ї супутників Copernicus Sentinel, які використовують високошвидкісне з'єднання між хабами даних.