Як повідомляє Інтерфакс, поліція затримала зловмисника.
"25 травня о 21:00 в поліцію від співробітника охорони Державної Третьяковської галереї надійшло повідомлення про пошкодження картини", – повідомила "Інтерфаксу" офіційний представник МВС РФ Ірина Волк.
"Прибулі на місце співробітники поліції затримали громадянина, який металевим стовпчиком огорожі розбив скло картини і пошкодив полотно", – розповіла представник МВС.
За даним фактом порушено кримінальну справу за статтею "Знищення або пошкодження об'єктів культурної спадщини", додала вона.
Представник поліції розповіла, що "чоловік затриманий в порядку статті 91 КПК РФ".
"Картині нанесені серйозні пошкодження. Полотно прорване в трьох місцях в центральній частині роботи на фігурі царевича. Від падіння скла сильно постраждала авторська художня рама. За щасливою випадковістю найцінніше – зображення облич і рук царя і царевича – не постраждали", – повідомили "Інтерфаксу" в прес-службі музею.
Були витягнуті осколки скла, проведений демонтаж картини і рами, після чого "робота була вилучена з постійної експозиції і перенесена в реставраційну майстерню музею".
Збиток, нанесений Третьяковській галереї чоловіком, який пошкодив картину Іллі Рєпіна, оцінено у більш ніж 500 тис. рублів.
У ході допиту затриманий сказав: "Приїхав подивитися на неї (картину – ІФ), у вісім вечора зайшов у буфет, хотів уже йти, випив сто грамів горілки. Горілку не п'ю, от і накрило чогось".
На питання чи усвідомлює він тяжкість свого вчинку, чоловіків відповів ствердно.
Обізнане джерело повідомило "Інтерфаксу", що нападник є уродженцем Воронезької області, бездомний, на психіатричному обліку не перебував. Йому 37 років.
В даний час також встановлено, що скло картини, всупереч даним у службових документах музею, не було захищене антивандальною плівкою.
Картина "Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року" (також відома під назвою "Іван Грозний вбиває свого сина") була написана Іллею Рєпіним у 1883-1885 роках.
Вона була придбана у 1885 році засновником Третьяковської галереї московським купцем Павлом Михайловичем Третьяковим у автора з пересувної виставки.
Картина вже піддавалася нападу. 16 січня 1913 року вона постраждала від трьох ударів ножем, після чого обличчя зображених довелося відтворювати фактично заново. У реставрації брав участь і сам Ілля Рєпін.
Після замаху на картину вона знаходиться під наглядом реставраторів, а з 1927 року постійно зберігається під склом.
З моменту придбання полотно постійно представлене в експозиції Третьяковської галереї і ніколи не видається на виставки.
Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.