Новини

Масштаб радянської каральної системи: створено інтерактивну карту ГУЛАГу

Музей історії ГУЛАГу опублікував Інтерактивну карту ГУЛАГу – базу даних, що поповнюється, з історії та географії виправно-трудових таборів, які діяли в СРСР з 1918 по 1960 рік.

Карта показує масштаб радянської каральної системи, табори якої розташовувалися по всій країні – від Балтійського моря і Криму до Чукотки і Сахаліну. Проект відображає, як це явище зароджувалося, поступово набирало силу, досягло піку під час Великої Вітчизняної війни і до 1960 року пішло на спад.

Карта живе за адресою: gulagmap.ru.

Для створення карти співробітники Музею історії ГУЛАГу склали списки таборів, позначили їх дислокації і час існування, вказали чисельність і склад в'язнів, смертність в місцях позбавлення волі.

Більшість таборів ГУЛАГу мали виробничу спеціалізацію: займалися сільським господарством, видобутком лісу або корисних копалин, будівництвом заводів, залізниць та інших об'єктів. Серед таборів були такі, де засуджені за побутовими статтями жили пліч-о-пліч з політичними в'язнями, а були і «особливі табори», призначені виключно для утримання засуджених за 58-ю статтею.

На карті представлені виправно-трудові, особливі і перевірочних-фільтраційних таборів. До теперішнього часу карта нараховує 555 таборів на території СРСР і за його межами. Про кожний об'єкт є довідка з географічними, історичними та економічними відомостями.

Надалі планується додати перші табори на території Української РСР, спецтабора в Східній Німеччині і спецпоселення, в які відправляли розкуркулених і депортовані народи. Крім того, карта буде поповнюватися фотографіями і документами.

Нагадаємо, щороку у третю неділю травня українці вшановують пам'ять репресованих сталінським режимом. Цей день є нагадуванням про трагічну сторінку історії українського народу – період Великого терору.

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Профільний комітет схвалив до другого читання проєкт бюджету України на наступний рік

Бюджетний комітет рекомендував Верховній Раді схвалити проєкт закону про державний бюджет на 2025 рік у… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

Львівська “Домівка врятованих тварин” запустила свій застосунок: як працює це рішення?

“Рубрика” розповідає, як кожен охочий може підтримати хвостатих, взявши тварину під опіку через застосунок. У… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

Міноборони офіційно схвалило використання FPV-комплексу “Вихор” у ЗСУ

Міністерство оборони України офіційно кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони FPV-комплекс "Вихор",… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

Військові пояснили тактику ведення боїв з боку рф зараз на фронті

Заступник Командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ Сергій Мусієнко зазначив, що росія володіє нескінченним людським… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

ГУР: “фанерні” російські безпілотники “Гербера” мають іноземну електроніку

Українські розвідники розкрили компонентну базу російського ударного дрона "Гербера", який імітує безпілотники "Шахеди" для перевантаження… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

Україна отримає від Німеччини нові AI-дрони Mini-Taurus, – ЗМІ

Німеччина планує надати Україні нову технологічну підтримку в умовах війни. Зокрема німецька компанія Helsing поставить… Читати більше

Monday November 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.