Пост із порадами лікарка опублікувала на своїй Facebook-сторінці.
Згідно з даними ВООЗ за 2017 рік, майже кожен десятий продукт медичного призначення в країнах з низьким та середнім рівнем прибутку є фальсифікованим.
В Україні функціонує система, яка забезпечує контролює якість лікарських засобів. Проте натрапити на фальсифіковані ліки все ще можна.
1. Купуйте ліки в спеціально визначених для цього місцях – аптечних закладах. Не купуйте ліки в кіосках, підземних переходах, в інтернеті чи просто у приватних осіб.
2. В кожної аптеки має бути ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Інформацію про наявність ліцензії, як правило, можна знайти в куточку споживача.
Якщо її немає – запитайте у провізора. Адреса аптеки, вказана в ліцензії, має обов'язково збігатися з фактичною.
3. Упаковка має бути не пошкоджена, не розірвана чи прим'ята. Кожний лікарський засіб має переважно 2 упаковки: первинну та вторинну.
Первинна упаковка – це блістер з фольги, ампула, флакон та інше. Вона безпосередньо контактує з лікарським засобом.
Вторинна упаковка найчастіше у вигляді картонної коробки. Вона захищає первинне пакування. Завжди звіряйте інформацію на обох упаковках, вона має сходитися.
4. Зверніть увагу на назву лікарського засобу, найменування виробника, адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер та номер серії, термін придатності тощо.
5. Для врахування потреб людей з вадами зору, на упаковці назва лікарського засобу зазначається шрифтом Брайля.
З 2010 року законом України передбачено нанесення назви лікарських засобів на зовнішню (вторинну) упаковку шрифтом Брайля. Шрифт Брайля – це рельєфний шрифт, який можна відчути на дотик.
МОЗ України визначає ліки, упаковка яких не маркується шрифтом Брайля. Ці вимоги визначені законодавчо
6. На упаковках може бути зазначена додаткова інформація, зокрема різні товарні, попереджувальні, екологічні та інші знаки, що рекомендовані міжнародними організаціями.
Будьте уважні, порушення маркування упаковок або зовнішнього вигляду препарату може бути свідченням фальсифікації.
Якщо після перевірки у вас залишились сумніви, можна попросити провізора надати сертифікат якості препарату та переглянути ліцензію аптечного закладу.
Далі – звернутись до територіального відділення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Інформація про неї має бути в куточку споживача.
Ситуація на фронтах України у 2024 році залишалася динамічною та складною, характеризуючись активністю як українських… Читати більше
Минулої доби, 4 січня, найактивніше ворог атакував Покровський та Курахівський напрямки: там Сили оборони відбили 73… Читати більше
У Чернігівській області пізнього вечора, 4 січня, російські загарбники скинули чотири керовані авіаційні бомби на… Читати більше
Пізно ввечері 4 січня в селищі Свеса Шосткинського району Сумської області надзвичайники завершили аварійно-рятувальні роботи… Читати більше
У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше
Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.