Дослідження було опубліковане в журналі GeoHealth.
Вчені вирішили дослідити вплив місячного пилу на організм ще після скарг астронавтів на самопочуття після контакту з ним.
Так, вони кашляли і чхали через дрібні частинки раголіта, який прилипав до скафандрів з поверхні Місяця.
В рамках дослідження вчені змішали клітини мишей і людей зі штучно виведеним місячним грунтом.
Досить швидко всі клітини померли, а частина ДНК була пошкоджена.
Вчені з'ясували, що місячний пил володіє реакційною здатністю створювати вільні радикали. Ці молекули руйнують клітини в тілі людини і починається окислювальний процес, що викликає різні захворювання:
"Ми встановили, що тривала робота на місячній базі може спровокувати у астронавтів більш серйозні розлади, включаючи рак", – розповів професор Брюс Демпл.
В результаті дослідження виявилося, що місячний пил вбив би 90% клітин в легеневій тканині людини, причому настільки швидко, що спостерігачі не встигли б відреагували на це.
Ще гірше довелося мишам, чиї нейрони після контактів з місячним пилом отримали незворотні пошкодження ДНК.
Вчені порівняли вплив місячного пилу з силікозом – захворюванням, яке переважно розвивається у шахтарів, а також тих, хто дихає пилом від пилових бур або вивержень вулканів.
Коли частинки осідають в легенях, вони можуть завдати серйозної шкоди організму людини, аж до мутації клітин.
На відміну від земної пилу, частинки з Місяця не піддаються впливу погоди або атмосфери. На супутнику Землі грунт сухий і потенційно заряджений електростатичною напругою.
А через те, що протягом мільярдів років Місяць піддається бомбардуванням метеоритів і мікрометеоритів, він розщепився на дуже маленькі частинки.
Зазначається, що вчені використовували несправжній місячний грунт, а живі клітини перебували поза тілом, тому складно стверджувати, як будуть реагувати клітини на грунт, перебуваючи в живому тілі, а не окремо від організму.
Вчені планують продовжити дослідження, отримавши реальні зразки місячного ґрунту від NASA.
Видання Spiegel з посиланням на свої джерела повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не… Читати більше
Протягом минулої доби російські загарбники штурмували Покровський і Курахівський напрямки 71 раз, на Курському плацдармі… Читати більше
У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Серед ключових… Читати більше
У Солом’янському районі столиці вночі 10 січня уламки російського безпілотника влучили в багатоповерховий житловий будинок,… Читати більше
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.