Новини

У Франції почався 71-й Каннський кінофестиваль

Сьогодні ввечері у Каннах відкрився кінофестиваль, основною негласною темою лишається роль жінок в кіноіндустрії.

Про це йшлося на прес-конференції, присвяченій відкриттю кінофестивалю, повідомляє Укрінформ.

"Кіно завжди було в руках чоловіків. У майбутньому буде все більше і більше жінок-кінематографістів… Це не лише про Каннський кінофестиваль, який змінюється. Весь світ змінився", – сказала президент журі Кейт Бланшет.

"В конкурсі беруть участь кілька жінок, і вони там через їхню стать, вони там через якість своєї роботи, і ми будемо оцінювати їх як кінематографістів, як це й має бути", – сказала вона.

Раніше на адресу організаторів Каннського кінофестивалю звучали обвинувачення у тому, що через справу Харві Вайнштейна, також зізнання багатьох представниць кіноіндустрії про поширеність неприйнятної поведінки та сексуальних домагань з боку чоловіків у кіноіндустрії, у кіномистецтві стали в першу чергу брати до уваги стать, а не професійні якості. Свідченням цього критики називали більшу кількість жінок у складі журі Каннського кінофестивалю.

До складу журі, окрім очільниці Кейт Бланшет увійшли французька актриса Леа Сейду, американська сценаристка Ава Дюверней, американська актриса Крістен Стюарт, співачка з Бурунді Хаджу Нін. Чоловічу «частину» в журі представляють канадський режисер Дені Вільньов, французький режисер Робер Гедигян, китайський актор Чен Чанг, російський режисер Андрій Звягінцев.

Австралійська акторка вказала на жіночу більшість у складі цьогорічного журі конкурсу, але при цьому переконана, що призи будуть розподілятися «не за гендерним паритетом, а за рівнем заслуг».

Слід відзначити, що проходженню по червоній доріжці суперечки про гендерну рівність не завадили.

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Rheinmetall планує перевести два цивільних заводи на виробництво зброї

Німецький збройовий концерн Rheinmetall планує перепрофілювати два своїх заводи, на яких виробляють автомобільні деталі. Підприємства… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

В Україні стартувало створення випробувального полігону для новітніх технологій у сфері протимінної діяльності

Міністерство оборони разом із партнерами визначило місце, де буде створено полігон для тестування новітніх технологій розмінування,… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Трамп анонсував зустріч із Зеленським на цьому або наступному тижні: планують підписати угоду щодо копалин

Президент США Дональд Трамп заявив, що може зустрітись з президентом України Володимиром Зеленським вже на… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Відбудова України може коштувати 500 млрд євро, – Шмигаль

Відбудова України за приблизними підрахунками може коштувати 500 млрд євро. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Я веду дуже серйозні переговори з путіним, – Трамп щодо закінчення війни в Україні

Президент США Дональд Трамп заявив про серйозні переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Мова про… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни в Україні

Генасамблея ООН у понеділок, 24 лютого, 93 голосами підтримала резолюцію, яка була висунута Україною та… Читати більше

Monday February 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.