Як повідомляє ВВС, можлива наявність цього газу в атмосфері сьомої планети вже давно обговорювалася, але вперше була підтверджена спостереженнями з телескопа на Гаваях.
Група дослідників опублікувала свої результати в журналі Nature Astronomy.
Попри дослідження із наземних телескопів та космічного корабля "Вояджер-2", склад атмосфери Урана залишався незрозумілим.
Вчені давно гадали, чи сірководень (H₂S) або аміак (NH₃) домінують у верхівці хмар льодяного гіганта, однак у них не було чітких доказів.
Дані були отримані за допомогою спеціального приладу – спектрометру інфрачервоного випромінювання на телескопі Північний Джеміні на вершині вулкана Мауна Кеа на Гаваях.
Виявлення сірководню на верхівках хмарах Урану, показує контраст з іншими газовими планетами-гігантами, такими як Юпітер та Сатурн. Переважна частина верхівок хмар Юпітера і Сатурна складаються з аміачного льоду.
Дослідники кажуть, що ці відмінності в атмосферному складі проливають світло на питання про утворення та історію планет.
У Краматорську Президент України Володимир Зеленський провів нараду з начальником Донецької ОВА Вадимом Філашкіним і… Читати більше
У столиці створили філію Музею історії міста Києва – Музей Авангарду, мета якого полягає в… Читати більше
Війська рф 18 листопада атакували Одесу балістичною ракетою "Іскандер-М". Протиповітряною обороною (ППО) снаряд було збито… Читати більше
У понеділок, 18 листопада, президент Володимир Зеленський прибув у місто Покровськ, Донецької області. Глава держави… Читати більше
Франція надала близько 100 тисяч євро для облаштування навчальних класів у п’яти закладах в Сумській… Читати більше
У Київській області сім родин, житло яких зруйнували росіяни, отримали ключі від нових осель. Дружина… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.