Новини

У Кабміні пропонують саджати на 8 років кіберзлочинців

Кабінет міністрів України пропонує розмежувати підслідність кіберзлочинів, а також істотно підвищити при цьому відповідальність за злочину у інформаційній сфері.

Відповідна ініціатива міститься в урядовому законопроекті №8304, який був нещодавно зареєстрований у парламенті.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в умовах "гібридної війни" Росії проти України істотно зросли кількість і сила кібератак на державні інформаційні ресурси і об'єкти критичної інформаційної інфраструктури, що несе загрозу національній безпеці.

Законопроект, зокрема, пропонує посилити покарання за несанкціоноване втручання в роботу об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Так, замість 2-5 років тюрми проект закону пропонує саджати за такі порушення на 6-8 років, а також збільшити термін позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю з 2 до 3 років.

При цьому за повторне вчинення таких дій або за аналогічні дії за попередньою змовою групи осіб, або якщо дії злочинців завдали великого збитку термін позбавлення волі пропонується збільшити аж до 10 років.

Пропонується також посилити відповідальність за створення, розповсюдження та збут шкідливих програм, збільшивши штраф з 0,5-1 тис (8,5 тис.-17 тис. грн) до 3-5 тис (51 тис. – 85 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а термін позбавлення волі – з 2 до 4-6 років.

За повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди покаранням пропонується встановити позбавлення волі на термін від 6 до 9 років.

Законопроект також пропонує встановити в якості міри відповідальності за несанкціонований збут або розповсюдження створеної та захищеної інформації з обмеженим доступом, яка обробляється на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури, позбавлення волі на строк до 7 років.

При цьому за повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди покаранням пропонується встановити позбавлення волі на термін від 6 до 10 років.

Крім того, законопроект посилює покарання за порушення правил експлуатації комп'ютерів і комп'ютерних систем, мереж електрозв'язку, а також правил захисту інформації, яка на них обробляється, вчинені щодо об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Зокрема, такі дії пропонується карати штрафом від 1 тис до 2 тис (17 – 34 тис. грн)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Свіжі дописи

  • Новини

Великобританія оголосила новий пакет підтримки для України на £55 млн

У межах угоди про сторічне партнерство між країнами британський уряд оголосив про новий пакет підтримки… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

У Курській області українські десантники захопили в полон понад 20 російських солдатів

У Курській області російської федерації українські десантники разом з іншими підрозділами Сил оборони взяли в… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Авіатроща літака та гелікоптера біля Вашингтона: з річки дістали тіла всіх 67 загиблих

У Сполучених Штатах Америки всі 67 загиблих внаслідок авіакатастрофи літака American Airlines та військового гелікоптера… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

В Україні масштабують виготовлення роботизованої турелі “Буря”: почали серійне виробництво

Українська компанія Frontline анонсувала масштабування виробництва роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 "Буря". Це дозволить… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Білий дім відправляє примусово у відпустки працівників USAID у всьому світі

Адміністрація Дональда Трампа оголосила про адміністративні відпустки для працівників Агентства США з міжнародного розвитку у… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Вибух у будівлі ТЦК у Павлограді: поліція затримала російських агентів

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією оперативно викрили та затримали агентурну групу рф, яка… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.