Новини

У Кабміні пропонують саджати на 8 років кіберзлочинців

Кабінет міністрів України пропонує розмежувати підслідність кіберзлочинів, а також істотно підвищити при цьому відповідальність за злочину у інформаційній сфері.

Відповідна ініціатива міститься в урядовому законопроекті №8304, який був нещодавно зареєстрований у парламенті.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в умовах "гібридної війни" Росії проти України істотно зросли кількість і сила кібератак на державні інформаційні ресурси і об'єкти критичної інформаційної інфраструктури, що несе загрозу національній безпеці.

Законопроект, зокрема, пропонує посилити покарання за несанкціоноване втручання в роботу об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Так, замість 2-5 років тюрми проект закону пропонує саджати за такі порушення на 6-8 років, а також збільшити термін позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю з 2 до 3 років.

При цьому за повторне вчинення таких дій або за аналогічні дії за попередньою змовою групи осіб, або якщо дії злочинців завдали великого збитку термін позбавлення волі пропонується збільшити аж до 10 років.

Пропонується також посилити відповідальність за створення, розповсюдження та збут шкідливих програм, збільшивши штраф з 0,5-1 тис (8,5 тис.-17 тис. грн) до 3-5 тис (51 тис. – 85 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а термін позбавлення волі – з 2 до 4-6 років.

За повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди покаранням пропонується встановити позбавлення волі на термін від 6 до 9 років.

Законопроект також пропонує встановити в якості міри відповідальності за несанкціонований збут або розповсюдження створеної та захищеної інформації з обмеженим доступом, яка обробляється на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури, позбавлення волі на строк до 7 років.

При цьому за повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди покаранням пропонується встановити позбавлення волі на термін від 6 до 10 років.

Крім того, законопроект посилює покарання за порушення правил експлуатації комп'ютерів і комп'ютерних систем, мереж електрозв'язку, а також правил захисту інформації, яка на них обробляється, вчинені щодо об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Зокрема, такі дії пропонується карати штрафом від 1 тис до 2 тис (17 – 34 тис. грн)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Свіжі дописи

  • Новини

Окупована Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту

Окупована росіянами Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту: знеструмлено одну з двох ліній живлення… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

В Київській області планують звести перший в Україні завод з виробництва листового скла

В Україні планують будівництво першого в Україні заводу з виробництва листового скла за сучасною флоат-технологією.… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

КНДР запускає масове виробництво ударних дронів місцевої розробки

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин наказав розпочати масове виробництво ударних дронів після успішного випробування нових… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

У застосунку “Армія+” запрацювала опція подачі рапорту на зміну місця служби: у чому рішення

Відтепер військовослужбовці Збройних Сил України можуть подати рапорт на переведення до іншої частини без зайвої… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Сибіга: Північна Корея хоче отримати технології рф в обмін на участь у війні проти України

Корейська Народно-Демократична Республіка допомагає російській федерації у війні проти України. В обмін на це Північна… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

На чемпіонаті Швеції українець біатлоніст Мандзин здобув золото в індивідуальній гонці

15 листопада в Ідре відбулася чоловіча коротка індивідуальні перегони на 15 кілометрів у межах відкритої… Читати більше

Saturday November 16th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.