У Кабміні дослідили, що українці ментально схильні до кремації
У Кабміні дослідили, що більшість українців схильно ставляться до ідеї кремації людини після смерті.
Таку інформацію озвучила начальник відділу комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку Ольга Божок в ефірі каналу "UA:Перший".
Вона розповіла про законопроект Кабінету Міністрів щодо удосконалення системи поховань в Україні.
Чиновниця уточнила, що існує катастрофічна нестача місць для поховань. Зокрема, у великих містах.
"28 кладовищ в межах міста Києва офіційно носять статус закритих. Це означає, що поховати на цьому кладовищі людину можна лише якщо відбувається під поховання, тобто коли близький родич там вже похований", – зазначила вона.
Божок навела статистику, що у Києві у 2017 році 61% померлих були кремовані відповідно до їх волевиявлення: "Тобто більше половини, і з кожним роком ця цифра зростає, зростає, зростає".
Вона розповіла, що у Кабміні досліджували тему поховань і виявилось, що "ментально українці вже більш схиляються до кремації і ця тенденція з кожним роком зростає".
Однак, зазначила, що ця тенденція є у великих містах, а не на периферійній території України.
"Можливо, просто через відсутність крематоріїв. На всю Україну їх лише три: у Києві, Харкові та Одесі. У цих трьох містах тенденція кремації зростає, але в інших містах… З тої ж самої Полтави везуть в Харків. Це просто дуже вартісне саме перевезення, – припустила Божок.
Начальниця відділу комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку додала, що навіть Києву наразі не вистачає одного крематорію.
Тому потрібно будувати другий, більш сучасний та нешкідливий для навколишнього середовища.