Про це повідомляється у заяві відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ.
В заяві зазначається, що стаття 35 Конституції України передбачає відокремлення церкви від держави, "у зв'язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи".
"Подібні дії Української держави у церковній сфері могли б бути виправданими лише у випадку, якби Церква в Україні мала законодавчо закріплений державний статус, як це було в історії багатьох держав і досі зберігається в окремих державах світу. Однак, оскільки сьогодні Церква в Україні не має державного статусу та відокремлена від держави, то й державна влада не має підстав втручатися у церковні справи", – йдеться у повідомленні.
Також в УПЦ МП висловили стурбованість, що надання автокефалії Православній Церкві в Україні розглядається як питання не лише релігії, але й геополітики.
"Не слід змішувати церковні й політичні, а тим більше геополітичні питання. У зв'язку з цим вважаємо неприйнятним, щоб автокефалія розглядалася під геополітичним кутом зору. Для Церкви питання автокефалії є не політичним, а еклезіологічним, тобто таким, що стосується життя й природи Церкви, як Тіла Христового", – говориться в заяві.
В УПЦ МП заявили, що церква "завжди виступала і виступає за відновлення церковної єдності", однак запропонували спочатку подолати церковний розкол, а вже потім вирішувати питання про статус єдиної православної церкви в Україні.
Також в заяві наголошується, що Константинопольський Патріархат не вважає УПЦ КП і УАПЦ повноцінними церквами, "про що свідчить не визнання дійсності священства цих двох структур".
"Все це дає нам впевненість в тому, що Константинопольський патріархат буде й надалі дотримуватися й ревно відстоювати канонічний порядок Церкви та загальноцерковну єдність (під проводом Московського патріархату – прим. ред.)", – говориться у повідомленні.
Зазначимо, що з початку 90-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.
Канонічний статус мають Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату – канонічно невизнана.
Крім того, в Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.