Держдеп назвав умови для уникнення нових авіаударів по Сирії
Офіційний представник Держдепу США Гізер Нойєрт заявила, що Сирії необхідно задекларувати решту запасів хімічної зброї, щоб уникнути повторних ракетних ударів і повернутися до формату Женевських мирних переговорів.
В інтерв'ю телеканалу Fox News вона також звинуватила Росію в зриві зусиль світової спільноти щодо припинення терору Башара Асада проти власного народу, повідомляє Голос Америки.
Нойерт наголосила, що женевський процес – це єдина можливість руху вперед.
"Росія та Іран намагалися вибудувати Астанинський процес, Сочинський процес – нічого з цього не спрацювало, тому що Іран і Росія в цих випадках виступали гарантами", – додала вона.
За словами представника Держдепу, метою ракетної атаки США і їх союзників на об'єкти, пов'язані з хімічною зброєю в Сирії, було "показати світу, що використання хімічної зброї та вбивство ні в чому не винних цивільних осіб неприпустиме".
На запитання ведучого про те, як США реагують на звинувачення з боку Росії в порушеннях ними міжнародного права, Нойєрт відповіла своїм питанням: "Як щодо того, щоб Росія подбала про життя невинних жінок і дітей? Росія продовжувала зривати всі зусилля в ООН, що вживаються для притягнення Сирії до відповідальності. у 2013 році Росія пообіцяла світу, що вона допоможе Сирії позбутися її хімічної зброї, але не змогла цього зробити. Росія стала гарантом Сирії – і в цьому теж зазнала невдачі".
Вона заявила, що Росія проводить кампанію з дезінформації щодо подій в Сирії.
"Вони просто брешуть і намагаються вивернути цю історію – ми вже відзначаємо, що безліч російських тролів по всьому світу намагаються перегорнути цю історію з ніг на голову, але нам відомі факти – нам, британцям, французам, НАТО. Сирія відповідальна за те, що вона вже занадто довго творить зі своїм народом, і в цьому її підтримували Росія і Іран ", – зазначила Нойєрт.
У ніч на 14 квітня президент США Дональд Трамп віддав наказ Збройним силам завдати точних ударів по об'єктах, пов'язаних з хімічною зброєю в Сирії. До операції також приєдналися Франція і Велика Британія.
Це стало відповіддю на хімічну атаку в Думі, внаслідок якої загинули щонайменше 70 осіб, ще близько 500 зазнали отруєнь.