"Вони прилетіли": США, Британія і Франція завдали авіаударів по хімічних об'єктах Сирії
США, Франція і Великобританія разом завдали військові удари в Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.
Про це пише AP.
"Щойно я наказав збройним силам США завдати точних ударів по цілям, пов'язаним потужностями диктатора Башара Асада з виробництва хімічної зброї", – заявив президент США Дональд Трамп.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) April 14, 2018
Гучні вибухи висвітлили небо над сирійською столицею, коли Трамп оголосив про авіаудари.
Згідно з повідомленням Білого дому, Трамп заявив, що США готові "підтримувати" тиск на Асада, поки він не припинить злочинні вбивства своїх людей забороненою хімічною зброєю.
Глава Пентагону Джим Меттіс повідомив, що в операції задіяно вдвічі більше зброї, ніж в минулому році, коли збройні сили США випустили 59 ракет "Томагавк" по авіабазі військ Асада, повідомляє Reuters.
Генерал Джозеф Данфорд на брифінгу у Пентагоні назвав три цілі, по яких завдали авіаудари:
– Науково-дослідний комплекс в Дамаску, який пов'язують із виробництвом хімічної та біологічної зброї;
– Склад для зберігання хімічної зброї на захід від міста Хомс;
– Місце зберігання хімічного зброї та важливий командний пункт, також поблизу Хомса.
Президент Франції Еммануель Макрон також заявив, що його країна, США і Великобританія почали військову операцію проти "таємного хімічного арсеналу" сирійського уряду.
За його словами, "червона лінія була перейдена" після ймовірної хімічної атаки минулого тижня в сирійському місті Дума.
У Франції "немає сумнівів", що сирійський уряд несе за неї відповідальність.
Макрон повідомив, що операція обмежиться ударами по можливостям Сирії виробляти хімічну зброю. Він не повідомив, яку зброю задіяно в операції і по яких саме цілях.
Агентство Reuters з посиланням на Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що крилаті ракети були застосовані проти військового об'єкта в 15 милях на захід від Хомса, який, як вважають, є місцем виробництва елементів хімічної зброї.
— AFP news agency (@AFP) April 14, 2018
Як повідомляє Sky news, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Джозеф Данфорд заявив, що повітряні удари зруйнували важливу інфраструктуру на трьох об'єктах, пов'язаних з програмою хімічної зброї сирійського режиму.
Першим об'єктом став науково-дослідний центр в Дамаску, який займався розробкою і виробництвом хімічної зброї. Другим – сховище хімічної зброї на захід від Хомса, а третім – склад хімічного обладнання і важливий командний пункт.
Він додав: "Важлива інфраструктура була зруйнована, що відкидає сирійський режим назад. Вони втратять роки досліджень і розробки, сховища і обладнання".
Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що схвалила військові удари в Сирії, які спрямовані проти хімічної зброї в цій країні.
The Prime Minister @theresa_may has made a statement on Syria: https://t.co/bBfYyowUIo pic.twitter.com/QlTeFXmOkt
— UK Prime Minister (@10DowningStreet) April 14, 2018
Civilians in Damascus on social media uploading footage and photos of bombs dropping across metropolitan Damascus. third photo shows a Syrian interceptor missile racing to defend the capital from incoming NATO missile strikes pic.twitter.com/UUyxyYASS6
— ☦️ 𝕻𝖞𝖙𝖍𝖎𝖆 ᴿᴬᴳᴱᑫDᵢ̄ᵥ 𝕾𝖍𝖎𝖙𝖈𝖔𝖎𝖓 ☦️ (@PartyPrat) April 14, 2018
Lasers and smoke seen over Damascus moments ago as U.S., France and Britain launch naval and air raids in Syria. pic.twitter.com/aR8KcgNY2S
— Israel Breaking (@IsraelBreaking) April 14, 2018
https://twitter.com/Iram_Ahmad_Khan/status/985025421812092928
Сирійське державне агентство SANA заявило, що внаслідок ударів США, Франції і Великобританії по хімічних об'єктах постраждали троє мирних жителів, передає Reuters.
"Ракети, націлені на військові позиції в Хомсі, вдалося збити з траєкторії, і вони поранили трьох цивільних", – йдеться в повідомленні SANA.
Провладні ЗМІ Сирії також заявили, що вдалося збити 13 ракет, й удари союзників пошкодили лише будівлю наукового центру в передмісті Дамаска. Телебачення згадало про "антитерористичну вісь", яка захистила Дамаск від ракетних ударів, що на думку Reuters, може означати, що відбивати атаки союзників допомагала Росія.
Водночас у Міноборони РФ заявили, що жодна з ракет, які пустили США та їхні союзники, не потрапила в зону відповідальності російських ППО, що прикривають об'єкти в Сирії, передає Інтерфакс.
За даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, ракетні удари вразили три дослідницькі центри в Дамаску і Хомсі, а також п'ять військових баз і складів зброї в передмісті столиці Сирії.