Про це йдеться у дослідженні американського аналітичного центру RAND, повідомляє Радіо Свобода.
Експерти зазначають, що особливу роль у підриві держави Росія надає росіянам, російськомовним та проросійським організаціям.
"Там, де це можливо, вона використовує росіян та російськомовне населення. У більш віддалених країнах ЄС і НАТО Кремль намагається досягти політичного паралічу, створюючи інформаційний хаос, розбурхуючи страхи та знижуючи довіру до західних і демократичних інститутів", – зазначають аналітики.
У дослідженні зазначається, що найбільш ефективною тактикою у Кремлі вважають вбивання клину між етнічними росіянами і російськомовним населенням та відповідними державами – в Україні, Латвії, Литві, Естонії, меншою мірою – у Молдові та Білорусі.
Для цього РФ використовує синхронізовані дії – складну соціальну медіа-кампанію, яка містить новинні твіти, неприєднані коментарі на веб-сторінках, облікові записи соцмереж тролів та ботів, підроблені хеш-теги та кампанії у Twitter.
За даними RAND, кількість проросійських активістів у Twitter'і, які споживають і поширюють проросійську та антиукраїнську пропаганду, становить близько 41 тисячі акаунтів. Їм протистоять 39 тисяч користувачів, які виробляють і поширюють проукраїнський та антиросійський контент.
Відсутність потужних російськомовних каналів інформації, не пов'язаних з Кремлем, обмежують можливості донести інформацію від представників країн Балтії до російськомовного населення, яке не говорить місцевими мовами.
"Ці проблеми вдалося вирішити Україні, яка заборонила російське телебачення та платформи соціальних мереж", – йдеться у звіті.
Експерти радять розробити методи, завдяки яким західні країни зможуть швидше та ефективніше відстежувати та вивчати російську пропаганду, а також вимірювати завдані збитки у формі поширення та впливу пропаганди. Технічні можливості для цього вже зараз має платформа Google. Дослідники закликають аналізувати головні посили російської пропаганди, відчитувати її цілі та стратегію і розуміти тактику.
Серед іншого, вони радять проводити кампанію інформаційної грамотності, для того, щоб збудувати механізми опору всередині ризикового населення, допомогти російськомовним краще розпізнавати фейкову інформацію та пропагандистський контент.
Ще однією можливістю є підготовка журналістів та створення альтернативних до пропагандистських джерел інформування для споживачів інформації, які надають перевагу російській мові.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.