Наук-кімната

Еко-рішення: В Індії з пластику побудували понад 100 тисяч км доріг

В Індії побудували з переробленого пластику близько 100 тисяч кілометрів доріг. У якості сировини для дорожнього покриття використовують в основному пляшки з-під води або газованих напоїв, які після сортування очищують, висушують і подрібнюють.

Подрібнений пластик змішують, плавлять при температурі близько 170 °C і додають гарячий бітум. Отриману суміш укладають, як звичайний асфальт.

Використання переробленого пластику для будівництва доріг не тільки допомагає зменшити кількість сміття, але й створює робочі місця для тисяч людей. До того ж пластик більш міцний, ніж звичайний асфальт, безпечний для навколишнього середовища і дозволяє на 8-10% заощадити бітум.

Згідно з новими дослідженнями, "пластикові дороги" в Індії екологічніші, міцніші, потребують менше обслуговування і довговічніші у 3-5 разів у порівнянні зі звичайним покриттям.

«На кожен кілометр односмугової дороги потрібна 1 тонна пластикових відходів, які можуть подвоїти або навіть потроїти довговічність дороги», – зазначають фахівці з управління твердими відходами.

Довідка:

Технологію створення доріг із пластику розробив у 2002 році професор хімії" Інженерного коледжу Тіагараджара у південному місті Мадурай Раджагопалан Васудеван (Rajagopalan Vasudevan). Науковець побудував дорогу із пластику у своєму коледжі і, переконавшись у її дієздатності, пішов до державних чиновників.

Як результат, "пластикова людина Індії", як з любов'ю називають винахідника співвітчизники, запатентувала технологію перетворення звичайного сміття на дорожнє покриття, яке частково заміняє бітум – основний компонент асфальту.

У методиці Васудевана використовують тонко подрібнене пластикове сміття, яке додають до нагрітого бітуму, а потім суміш виливають на камені.

За його словами, щонайменше 11 штатів, зокрема, і його рідне місто у Тамілнаді, використовували технологію ефективної утилізації пластикових відходів для будівництва понад 100 тисяч км доріг.

Аналітики упевнені, що недорогу технологію можна використовувати для глобального відновлення доріг.

"Пластикові дороги вирішують проблему утилізації пластику, який не підлягає вторинній переробці", – говорить колишній голова урядового комітету з міської інфраструктури Ішера Джадж Ахлуваліа (Isher Judge Ahluwalia).

Як результат, сьогодні Індія перетворилась у світового лідера з технології створення "пластикових" доріг. Згідно з доповіддю Всесвітнього економічного форуму, у 2015 році у країні проклали понад 33 796 км доріг, а станом на жовтень 2017 року цей показник становив вже більше 100 тисяч км.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти скинули чотири авіабомби на Костянтинівку: є жертва і поранені

21 лютого російська армія скинула чотири авіабомби на Костянтинівку. У результаті - є жертва, поранені,… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У грецькому місті Катеріні у Центральній бібліотеці міста відкрили “Українську книжкову поличку”

Консул України в Салоніках Євген Шквира спільно із першою заступницею міського голови, відповідальною за питання… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Після російських ракетних ударів видобуток газу в Україні впав на 40%, – ЗМІ

В Україні видобуток газу після російських ракетних ударів впав на 40%. У зв'язку з цим… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

В Україні презентують документальну стрічку про карпатських волонтерів “Справжні” 

Прем’єра документального фільму "Справжні" режисера, військового документаліста Дениса Воробйова, відбудеться до третьої річниці повномасштабного вторгнення… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У ГУР повідомляють, що росіяни збільшили кількість запитів для пошуку зниклих безвісти військових у Курській області

З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У Києві з 3 по 6 березня відбудеться карʼєрний фестиваль JOB EXPO

У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.