Це всього на 60 тисяч квадратних кілометрів більше, ніж зареєстрований в минулому році показник, повідомляється на офіційному сайті NASA.
Такі значення, як відзначають кліматологи, продовжують 13-річний тренд по скороченню площі льоду під час зимових місяців, який може бути пов'язаний з аномально високими температурами грудня, січня і лютого в Арктиці і по всій північній півкулі в цілому.
"Арктичний морський крижаний покрив продовжує зменшуватися, і це пов'язано з триваючим потеплінням в Арктиці. Це вулиця з двостороннім рухом: потепління означає, що утворюється менше льоду, і більше льоду буде танути, але також, тому що менше льоду, менше сонячного випромінювання відбивається, і це сприяє потеплінню", – сказала Клер Паркінсон, старший науковець-кліматолог Центру космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті, штат Меріленд.
Цієї зими вчені зафіксували повторювані теплі епізоди, причому в деяких регіонах температура піднімається більш ніж на 40 градусів вище середнього. На Північному полюсі навіть фіксувалися температури вище точки замерзання протягом декількох днів в лютому.
17 березня арктичний морський крижаний покрив досяг максимуму в 5,59 мільйонів квадратних миль (14,48 мільйона квадратних кілометрів), що робить його другим найнижчим максимальним рекордним показником.
Зменшення арктичного морського крижаного покриву має безліч наслідків: від зміни клімату і погодних умов до впливу на рослини і тварин, що залежать від льоду, і на корінні народи, які покладаються на них. Зникаючий лід також змінює маршрути судноплавства, підсилює ерозію берегів і впливає на циркуляцію океану.
Серйозну загрозу для льодової шапки Арктики, за словами вчених NASA, сьогодні представляють не тільки аномально високі температури, але і великі тріщини, що з'явилися в багаторічних льодах біля берегів Гренландії в кінці зими.
"Багато чого буде залежати від того, які вітрові і температурні умови будуть навесні і влітку", – сказала Клер Паркінсон.
Таліби провели рейд на офіс єдиної в Афганістані жіночої радіостанції Radio Begum та призупинили її… Читати більше
Періодичне контрольоване затоплення цих територій покращує ріст рослинності, збільшує поглинання вуглецю та зменшує загальні викиди… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ворожого удару по Ізюму, що у Харківській області, зросла до 6 осіб.… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які передбачають продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації.… Читати більше
Між Україною та росією відбувся черговий обмін військовополоненими, під час якого обміняти вдалося 150 українських… Читати більше
На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", біологи зафіксували унікальний випадок –… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.